REKLAMA
REKLAMA

Hanka Wójciak i przyjaciele w Sanoku

SANOK. Mocny, czysty głos i diabelski temperament góralski czyli Hanka Wójciak i przyjaciele w Bieszczadach. Już niebawem będziemy mogli posłuchać tej niesamowitej artystki w NoBo Cafe.

 

9 sierpnia- NoBo Cafe w Sanoku, godz, 20:00

Tym razem usłyszymy piosenki Hanki w aranżacjach Jacka Długosza (gitara), studenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, jednego z członków Kapeli.

gościnnie: Angela Gaber (wokal) i Look Sabat (saksofon)

 

Hanka Wójciak – rodowita góralka z Zakopanego, wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie ( klasa śpiewu klasycznego).

Zwyciężczyni 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki Kraków 2010, laureatka Festiwalu Twórczości Korowód Kraków 2011, na których prezentowała własne kompozycje.

Projekt Hanki to próba tworzenia muzyki pulsującej, czasem łagodnej i delikatnej, czasem odważnej i dzikiej – muzyki kobiecej.

Powstał z zachwytu nad eksperymentalną, wokalną improwizacją, z zachwytu nad innością rytmów i skal muzyk świata, a jednocześnie, z zachwytu nad radością i prostotą tradycyjnego muzykowania.

Można w nim odnaleźć elementy muzyki górali podhalańskich, nieparzyste metra, biały śpiew ale i też orientalne skale, śpiew gardłowy  khoomei rodem z Mongolii i Tuvy, dźwięki w rejestrze gwizdkowym, naśladowanie ptaków.

Pisząc teksty Hanka łączy język literacki z gwarą, archaizmami, stylizacją ludową. Śpiewa o ludzkich radościach i smutkach. O tęsknocie, czekaniu, kochaniu, nadziei.

Połączenie akustycznego instrumentarium, łatwości improwizacji i różnorodności stylistyk, w których na co dzień poruszają się członkowie Kapeli (jazz, folk, muzyka żydowska, muzyka klasyczna, muzyka alternatywna) sprawiło, że projekt nabrał niepowtarzalnego klimatu, przestrzeni, energii.

08-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)