REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Odcięci od świata? (VIDEO HD)

INTERWENCJA: Odcięci od świata? (VIDEO HD)

SANOK / PODKARPACIE. Na skrzynkę mailową otrzymaliśmy sygnał od Internauty dotyczący prac drogowych prowadzonych na ulicy Robotniczej w Sanoku. Udaliśmy się więc z kamerą we wskazane miejsce.

Faktycznie, trwa budowa nowego przepustu.
– Przepust który tu funkcjonował był w 60-70 procentach zniszczony –– informuje Henryk Śliwa, kierownik budowy.

W ramach inwestycji kompletnie przebudowano przepust. Zostało ponadto położone 300 metrów asfaltu na ulicy Robotniczej. Mieszkańcy w rozmowach poza kamerą wskazują niedogodności związane z objazdem, lecz starają się to cierpliwie znosić. Ich słowa potwierdza kierownik budowy.
– Okoliczni mieszkańcy z dużą wyrozumiałością i cierpliwością podchodzą do naszych działań. Umożliwiliśmy ruch pieszy. Niestety  ruch samochodowy był niemożliwy.

Zadanie realizowane przez powiat sanocki jest warte około 180 tys. zł. 130 tys. pochodzi z dofinansowania ministerialnego w ramach środków na likwidację szkód powodziowych. Według informacji, które uzyskaliśmy od kierownika budowy, prace miały zakończyć się dokładnie we wtorek (20 bm.). Jest co prawda minimalne opóźnienie. Nie jest to jednak wina wykonawcy.
– Betonowaliśmy płytę w temperaturze poniżej zera lub w granicach zera stopni Celsjusza. Musieliśmy ogrzewać ją przez 3 dni. Stąd też wynika niewielkie opóźnienie w inwestycji – podkreśla kierownik Śliwa.

Najprawdopodobniej przejazd nowym przepustem będzie możliwy już w piątek od godzin popołudniowych.

Mateusz Pniewski

 


Interwencje Esanok.pl – napisz lub zadzwoń my zajmiemy się resztą …

W związku z sygnałami płynącymi od naszych Internautów, postanowiliśmy rozpocząć akcję „Interwencja esanok.pl”. Chcemy, aby mieszkańcy miasta, powiatu także decydowali o rodzajach problemów społecznych poruszanych na łamach naszego serwisu.

Jeśli zatem uważasz, że jest coś, o czym należałoby napisać (wydarzenie ważne, kontrowersyjne lub niejasne), wyślij do nas e-mail na adres: redakcja@esanok.pl lub zadzwoń 13 46 44 338 (gwarantujemy anonimowość).

W ten sposób każdy będzie mógł skierować uwagę większej grupy ludzi na problemy, które uważa za ważne.

Wybrane, zbadane i omówione tematy znajdą się na naszym portalu.

Czekamy na sygnały (zdjęcia, audio, wideo).

Poniżej formularz interwencyjny.

Redakcja portalu
Esanok.pl


[contact-form-7 404 "Not Found"]

21-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)