REKLAMA
REKLAMA

Jubileusz szkoły w Rzepedzi

POWIAT SANOCKi. 29 marca 2012 roku w Zespole Szkół w Rzepedzi odbędą się uroczyste obchody 50-lecia Szkoły Podstawowej.

Krótki rys historyczny:
Gdy w 1959 roku rozpoczęto budowę  Zakładów Drzewnych w Rzepedzi, równocześnie podjęto decyzję o budowie  szkoły.  Naukę w nowym budynku szkolnym uczniowie rozpoczęli w roku szkolnym 1961/62. Kronika szkolna podaje, że  liczba zapisanych wówczas dzieci wynosiła – 65. Czytamy w niej również, że otwarcia szkoły dokonał wicepremier Piotr Jaroszewicz.

Pierwszym kierownikiem szkoły był  Mieczysław Jaworski, zaś pierwszymi nauczycielami byli: M. Marciak, K. Mądra,  R. Sadowski. Rok później kierownictwo objął. Marian  Drwięga, który z krótkimi przerwami zarządzał szkołą do 1989 roku.

Do grona pracujących niemalże od początku i najdłużej nauczycieli zaliczyć należy: Stanisławę Drwięgę, Marię Kabalę, Marię Marciak,  Adamię Trzaskę oraz Jana Kawę.

Warto wspomnieć też, że szkoła w Rzepedzi przez pewien czas miała swoją filię w Turzańsku, gdzie klasy łączone nauczania początkowego z dużym zaangażowaniem prowadziła Helena Drozd. Likwidacją FSP w Turzańsku nastąpiła od roku szkolnego 1980/81.

Sam Zespół Szkół w Rzepedzi powstał 1 września 2003 roku. W jego skład  wchodzą:  Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Rzepedzi. W  roku szkolnym 2011/2012 do 11 oddziałów Zespołu Szkół w Rzepedzi uczęszcza 194 uczniów.

23-03-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)