REKLAMA
REKLAMA

Kierowca na „podwójnym gazie” zatrzymany w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Funkcjonariusze policji zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę. 51-letni mieszkaniec powiatu sanockiego nie mógł zapanować nad prowadzonym pojazdem. Był poniedziałek, wczesne popołudnie.

Policjanci podejrzewając, że kierujący samochodem audi może być nietrzeźwy, chcieli uniemożliwić mu dalszą jazdę. Jednak gdy usiłowali zatrzymać pojazd, kierujący wyskoczył z samochodu i uciekał pieszo. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnym areszcie.

W poniedziałek przed godz. 14, kierujący samochodem audi jadąc ul. Przemyską w Sanoku nie potrafił zapanować nad swoim pojazdem, wjechał w krawężnik, a wycofując na środku skrzyżowania prawie doprowadził do zderzenia z innymi jadącymi samochodami. Policjanci próbowali zatrzymać mężczyznę, jednak ten pospiesznie odjechał. W pewnym momencie kierujący zatrzymał samochód, wysiadł z niego i zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach pościgu został przez policjantów zatrzymany.

Kierowcą audi okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. 51-latek został zbadany pod kątem trzeźwości. Miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Dodatkowo została mu pobrana krew do badań.

Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia zeznań. Wczoraj usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego czynu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

KPP Sanok

21-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)