REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

Klasa sportowa o profilu „Hokej na lodzie” w II LO

POWIAT SANOCKI. W II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku działa klasa sportowa o profilu „Hokej na lodzie”. Uczy się w niej 30 osób, z czego 24 to młodzi hokeiści, pozostali uczniowie, w tym dziewczęta, to również młodzi sportowcy trenujący jazdę szybką, pływanie czy koszykówkę.

– Hokej w Sanoku jest bardzo popularny, wielu młodych ludzi chce uprawiać ten sport i dzięki „Niedźwiadkom” robią to od najmłodszych lat. My chcieliśmy dać im możliwość kontynuowania treningów w szkole średniej i dlatego zdecydowaliśmy się utworzyć w II LO klasę hokejową – tłumaczy starosta sanocki Sebastian Niżnik.

Nabór do tej klasy opierał się niemal na całej Polsce. Znaleźli się tu uczniowie ze Śląska, Małopolski, ale i z Gdańska.

– Nabór mógł być taki „szeroki” dzięki indywidualnym kontaktom trenera, ale też dzięki bardzo dobrej opiece wychowawczej, na którą szczególnie zwracali uwagę rodzice – mówi Marek Cycoń dyrektor II LO w Sanoku.

Na co dzień młodzi sportowcy reprezentują barwy KH Sanok w polskiej lidze juniorów młodszych oraz w słowackiej lidze „Dorastu”, dodatkowo biorą udział w wielu turniejach. Mimo sporego obciążenia treningami i ligą zawodnicy doskonale radzą sobie z przygotowaniem do zajęć w szkole. Nie mają żadnych zaległości. Jedyną różnicą w stosunku do innych klas, na jaką pozwalają nauczyciele, to dopasowanie terminów zaliczeń i sprawdzianów do zajęć sportowych.

foto: Tomasz Sowa

– Klasa doskonale radzi sobie z łączeniem nauki z treningami i wyjazdami. Nie odstaje w żaden sposób od innych klas, choć rozkład zajęć jest podporządkowany pod sport. Uczniom nie potrzeba żadnej taryfy ulgowej. Muszę przyznać, że po pierwszym semestrze nie wygląda to źle – podsumowuje Krzysztof Czech, wychowawca klasy i trener-koordynator ds młodzieży KH Sanok.

– Ja hokej trenowałem od czwartej klasy podstawówki, cieszę się że stworzono w Sanoku taką klasę, daje mi to możliwość dalszego rozwijania hokejowych umiejętności – mówi Piotr Naparło uczeń klasy hokejowej.

Powiat sanocki bardzo aktywnie wspiera hokej. Co roku dofinansowuje młodzieżową drużynę „Niedźwiadków”, pomaga też sanockim Old Boysom.

W ubiegłym roku starostwo dofinansowało również hokejową drużynę województwa podkarpackiego złożoną z uczniów sanockich szkół. Zawodnicy otrzymali od powiatu kurtki w których wystąpili podczas Igrzysk Sportu Młodzieżowego.

03-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.