REKLAMA
REKLAMA

Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu trafił do Dżugana i Gratkowskiego! (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ. Już po raz drugi w tym roku, na zagórskim Zakuciu odbył się turniej siatkówki plażowej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zagórzu Jana Różyckiego. Tym razem, do zawodów zgłosiło się 8 par. W finale, Adrian Gratkowski i Miłosz Dżugan po świetnej grze pokonali Mateusza Łąckiego i Artura Gratkowskiego 2:0 (15:7; 15:7).


Porywisty wiatr, który zdecydowanie nie sprzyja grze w plażową odmianę siatkówki, nie przeszkodził zawodnikom w walce o triumf w zawodach. Uczestnicy tradycyjnie rozgrywali mecze systemem brazylijskim. Po niespełna 2 godzinach rywalizacji, do decydującej fazy awansowali: Mateusz Łącki i Artur Gratkowski, Gabriel Gierula i Adam Zoszak, Adam Chytła i Patryk Kunach oraz Miłosz Dżugan i Adrian Gratkowski.

W pierwszym pojedynku o awans do finału, Chytła i Kunach po bardzo wyrównanym meczu ulegli 22:20 Łąckiemu i Gratkowskiemu.

W drugim półfinale para Dżugan/Gratkowski nie dała szans Gieruli i Zoszakowi, wygrywając gładko 21:11.

Mecz o 3. miejsce był w niektórych momentach dużą loterią ze względu na silnie wiejący wiatr. Po zaciętym spotkaniu, para Gierula/Zoszak okazała się lepsza, wygrywając 2:0 (15:12; 15:11).

W finale turnieju doszło do rodzinnego pojedynku. Młodszy z braci Gratkowskich (Artur) musiał uznać wyższość starszego (Adriana). Wygraną w dwóch setach 15:7, para Gratkowski/Dżugan potwierdziła świetną dyspozycję dnia. Zwycięstwo, stawia ich również w gronie faworytów całego cyklu tegorocznych zmagań.

Klasyfikacja końcowa:

1. Adrian Gratkowski/Miłosz Dżugan

2. Artur Gratkowski/Mateusz Łącki

3. Adam Zoszak/Gabriel Gierula

4. Patryk Kunach/Adam Chytła

Kolejna odsłona zagórskiej „plażowki” już w następną sobotę o godz. 9:00. Serdecznie zapraszamy!

16-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)