REKLAMA
REKLAMA

Zdenerwował się, więc zniszczył bankomat

SOLINA. Mężczyźnie, który w miniony weekend skopał i tym samym zniszczył bankomat w Solinie, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci złapali turystę z Tarnobrzega niedługo po tym, jak zostali zaalarmowani o czynie wandala.

W sobotnie popołudnie pracownicy jednego z barów przy solińskim deptaku zauważyli, jak młody mężczyzna niszczy bankomat. Powiadomili Policję informując, jak wyglądał sprawca. Policjanci podczas patrolu miejscowości Solina zauważyli siedzącego na przystanku autobusowym człowieka, którego wygląd odpowiadał rysopisowi. Na widok policjantów próbował uciekać, lecz szybko został zatrzymany. Świadkowie zdarzenia rozpoznali w mężczyźnie sprawcę zniszczeń.

22-latek z Tarnobrzega w chwili zatrzymania miał 2,25 promila alkoholu w organizmie. Policjantom przyznał się do zniszczenia bankomatu tłumacząc, że uczynił to gdyż zdenerwował się, bo bankomat nie chciał wypłacić mu pieniędzy. Kopiąc w urządzenie spowodował straty wycenione na kwotę około 5000 zł.


W myśl art. 288 §1Kodeksu Karnego: „Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

źródło: KPP Lesko

16-07-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)