REKLAMA
REKLAMA

Konkurs ”Spacerkiem po Rynku Galicyjskim” – rozstrzygnięty (ZDJĘCIA)

SANOK. 11 października br. na terenie Galicyjskiego Miasteczka odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wakacyjnego „Spacerkiem po Rynku Galicyjskim”

, którego organizatorem były Filie nr 1 i 4 MBP w Sanoku, a Honorowy Patronat nad jego przebiegiem objął Dyrektor MBL.

W piękne jesienne południe do zrekonstruowanego Budynku Konferencyjnego z Jaślisk przybyli: gospodarze Galicyjskiego Miasteczka nad Sanem, p. Jerzy Ginalski, dyrektor MBL, p.Hubert Ossadnik i p. Marcin Krowiak z Działu Promocyjno-Oświatowego, p. Jerzy Wojtowicz z Pracowni Konserwatorskiej; organizatorzy i pracownicy MBP wraz z dyrektorem p. Leszkiem Puchałą oraz goście: ks. dziekan Andrzej Skiba, proboszcz sanockiej Fary, a także członek Rady Muzealnej przy MBL, p. Czesława Kurasz, prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu i uczestnicy konkursu z opiekunami a wśród nich uczniowie Szkół Podstawowych Nr 1,6 i 7,Gimnazjum Nr 1 i 3, Specjalnego Ośrodka – Szkolno Wychowawczego, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sanoku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu.

W konkursie udział wzięło 108 uczestników, którzy wykonali 90 prac pod opieką 12. nauczycieli, a zadanie konkursowe polegało na pisaniu, rysowaniu, malowaniu, przeprowadzeniu wywiadu lub wykonaniu fotoreportażu. Komisja konkursowa w składzie: p. Jerzy Wojtowicz i p. Marcin Krowiak z MBL oraz p. Izabela Dmitrzak-Skowrońska z MBP wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

I tak w kategorii:
– list z zaproszeniem 1. miejsce zdobyli: Natalia Bednarz z SP 7, Wiktoria Ruebenbauer z SP 1, Elżbieta Kawałek z WTZ,a w grupie dorosłych Teresa Żywicka.
– w kategorii: wywiad z przewodnikiem lub osobą pracującą w Skansenie 1. miejsce zdobyli: Uczniowie Świetlicy przy SP7, Klaudia Dmitrzak z SP1.
– za fotoreportaż 1. miejsce przyznano Emilii Dusznik z SP 7, Uczniom Klasy III z SP 7, Konradowi Strusiowi z SP 6, Angelice Pypeć z SP 1, Sabinie Czarnik z G.3, a wśród dorosłych p. Grażynie Bartkowskiej.
– za  prace plastyczne nagrody za 1. miejsce odebrali: Adam Buczek z SP 7, Marika Kulczycka z SP 1, Wiktoria Ruebenbauer z SP 1, Aleksandra Kędra z G.3, Uczniowie kl. II i III Gimnazjum SOSW, Daniel Krajewski z WTZ.

Pozostałym uczestnikom przyznano 2. i 3. miejsca oraz wyróżnienia. Na duże uznanie zasługują prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu. Szczególną nagrodę w postaci lekcji muzealnej w Skansenie przyznano Szkole Podstawowej Nr 7. Wszystkim uczestnikom konkursowego spotkania,dyrektor MBL przy współpracy z Galerią u Tesi zorganizowali przejażdżkę po Skansenie powozami konnymi. Jak się okazało była to dla dzieci nie lada  atrakcja. Gdy jedni uczestnicy podziwiali w ten sposób uroki jesieni w Skansenie, pozostali mogli zwiedzać z przewodnikiem Galicyjski Rynek, min. Zakład Zegarmistrzowski, Aptekę, Pocztę. Dużą atrakcję miały także dzieci na kręgielni, a kto się zmęczył mógł odpocząć na ławeczce, napić się herbaty, osłodzić cukierkiem, zrobić pamiątkowe zdjęcie i obejrzeć wystawę prac konkursowych w zrekonstruowanym Budynku Ekspozycyjnym ze Starej Wsi. Wszystkich odwiedzających Skansen zapraszamy do jej obejrzenia, naprawdę warto. Uczestników konkursu i czytelników zapraszamy do obejrzenia zdjęć na bibliotecznym Facebooku.

Halina Martowicz
MBP w Sanoku

17-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)