REKLAMA
REKLAMA

Konkurs ”Spacerkiem po Rynku Galicyjskim” – rozstrzygnięty (ZDJĘCIA)

SANOK. 11 października br. na terenie Galicyjskiego Miasteczka odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wakacyjnego „Spacerkiem po Rynku Galicyjskim”

, którego organizatorem były Filie nr 1 i 4 MBP w Sanoku, a Honorowy Patronat nad jego przebiegiem objął Dyrektor MBL.

W piękne jesienne południe do zrekonstruowanego Budynku Konferencyjnego z Jaślisk przybyli: gospodarze Galicyjskiego Miasteczka nad Sanem, p. Jerzy Ginalski, dyrektor MBL, p.Hubert Ossadnik i p. Marcin Krowiak z Działu Promocyjno-Oświatowego, p. Jerzy Wojtowicz z Pracowni Konserwatorskiej; organizatorzy i pracownicy MBP wraz z dyrektorem p. Leszkiem Puchałą oraz goście: ks. dziekan Andrzej Skiba, proboszcz sanockiej Fary, a także członek Rady Muzealnej przy MBL, p. Czesława Kurasz, prezes Powiatowego Centrum Wolontariatu i uczestnicy konkursu z opiekunami a wśród nich uczniowie Szkół Podstawowych Nr 1,6 i 7,Gimnazjum Nr 1 i 3, Specjalnego Ośrodka – Szkolno Wychowawczego, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sanoku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu.

W konkursie udział wzięło 108 uczestników, którzy wykonali 90 prac pod opieką 12. nauczycieli, a zadanie konkursowe polegało na pisaniu, rysowaniu, malowaniu, przeprowadzeniu wywiadu lub wykonaniu fotoreportażu. Komisja konkursowa w składzie: p. Jerzy Wojtowicz i p. Marcin Krowiak z MBL oraz p. Izabela Dmitrzak-Skowrońska z MBP wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

I tak w kategorii:
– list z zaproszeniem 1. miejsce zdobyli: Natalia Bednarz z SP 7, Wiktoria Ruebenbauer z SP 1, Elżbieta Kawałek z WTZ,a w grupie dorosłych Teresa Żywicka.
– w kategorii: wywiad z przewodnikiem lub osobą pracującą w Skansenie 1. miejsce zdobyli: Uczniowie Świetlicy przy SP7, Klaudia Dmitrzak z SP1.
– za fotoreportaż 1. miejsce przyznano Emilii Dusznik z SP 7, Uczniom Klasy III z SP 7, Konradowi Strusiowi z SP 6, Angelice Pypeć z SP 1, Sabinie Czarnik z G.3, a wśród dorosłych p. Grażynie Bartkowskiej.
– za  prace plastyczne nagrody za 1. miejsce odebrali: Adam Buczek z SP 7, Marika Kulczycka z SP 1, Wiktoria Ruebenbauer z SP 1, Aleksandra Kędra z G.3, Uczniowie kl. II i III Gimnazjum SOSW, Daniel Krajewski z WTZ.

Pozostałym uczestnikom przyznano 2. i 3. miejsca oraz wyróżnienia. Na duże uznanie zasługują prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu. Szczególną nagrodę w postaci lekcji muzealnej w Skansenie przyznano Szkole Podstawowej Nr 7. Wszystkim uczestnikom konkursowego spotkania,dyrektor MBL przy współpracy z Galerią u Tesi zorganizowali przejażdżkę po Skansenie powozami konnymi. Jak się okazało była to dla dzieci nie lada  atrakcja. Gdy jedni uczestnicy podziwiali w ten sposób uroki jesieni w Skansenie, pozostali mogli zwiedzać z przewodnikiem Galicyjski Rynek, min. Zakład Zegarmistrzowski, Aptekę, Pocztę. Dużą atrakcję miały także dzieci na kręgielni, a kto się zmęczył mógł odpocząć na ławeczce, napić się herbaty, osłodzić cukierkiem, zrobić pamiątkowe zdjęcie i obejrzeć wystawę prac konkursowych w zrekonstruowanym Budynku Ekspozycyjnym ze Starej Wsi. Wszystkich odwiedzających Skansen zapraszamy do jej obejrzenia, naprawdę warto. Uczestników konkursu i czytelników zapraszamy do obejrzenia zdjęć na bibliotecznym Facebooku.

Halina Martowicz
MBP w Sanoku

17-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)