REKLAMA
REKLAMA

KPP SANOK: Szkolenie z zakresu cyberprzestępczości

POWIAT SANOCKI. W dobie Internetu i telefonii komórkowej coraz częściej dochodzi do przestępstw i wykroczeń popełnianych przy wykorzystaniu tych mediów. Dlatego właśnie cyberprzestępczość była motywem przewodnim dwudniowego szkolenia sanockich policjantów.


Dzisiejsze czasy niosą ze sobą wiele zagrożeń. Jednym z największych jest cyberprzestępczość, czyli zachowania niezgodne z prawem popełniane przy wykorzystaniu Internetu i telefonii komórkowej. Często komputer i telefon komórkowy jest głównym narzędziem do popełniania czynów zabronionych. Wymienić można przede wszystkim takie przestępstwa jak: oszustwa dokonywane przy zawieraniu różnego rodzaju transakcji, rozprzestrzenianie za pośrednictwem sieci materiałów pornograficznych z udziałem osób poniżej 15  roku życia, przestępstwa, których znamiona zawierają się w przepisach Ustawy o Prawie Autorskim  i Prawach Pokrewnych, stalking, grooming, czyny związane z kradzieżą tożsamości i  wszelkich danych.

Mając na uwadze powyższe  Komenda Powiatowa Policji w Sanoku w ubiegły czwartek i piątek  zorganizowała szkolenie. Głównym tematem spotkania były szeroko rozumiane zagrożenia występujące w sieci oraz związane z telefonią komórkową.  W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie,  Komendy Powiatowej Policji  w  Lesku, Ustrzykach Dolnych, Strzyżowie, Jaśle oraz Sanoku, Straży Granicznej w Sanoku i Prokuratury Rejonowej w Sanoku. Uczestnicy mogli uzyskać informacje jak skutecznie zapobiegać i walczyć z cyberprzestępczością.

Podczas spotkania jako prelegenci wystąpili:

– Krzysztof Janiszewski- przedstawiciel firmy Microsoft;
– Marcin Szymczak- sędzia Sądu Rejonowego Katowice Wschód;
– Maciej Kołodziej i Aleksander Gacek- przedstawiciele portalu „Nasza Klasa”;
– Jakub Pepłoński- Kierownik ds. bezpieczeństwa Allegro pl;
– Zbigniew Taraś- wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych;
– Jan Bałdyga- Związek Producentów Audio video;
– Grzegorz Matyniak- Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku;
– Dariusz Sobolewski- Dyrektor Działu Bezpieczeństwa GG Network S.A.;
– Bartosz Kwitkowski- Prebytes pl;
– dr Krystian Mączka- Politechnika Śląska;
– Marek Stawarczyk- biegły z listy Sądu Okręgowego w Krośnie;
– Witold Budzisz- biegły z listy Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Wszystkim prelegentem składamy serdeczne podziękowania za przekazanie cennych informacji. Chcemy złożyć wszystkim prelegentom podziękowanie za przekazanie cennych informacji. Zdobyta podczas spotkania wiedza posłuży funkcjonariuszom do  zapobiegania i zwalczania przestępstw popełnianych przy użyciu Internetu i telefonii komórkowej.

źródło: KPP Sanok

10-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)