REKLAMA
REKLAMA

Leśnik krasomówca na podium (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Przemysław Jankowski,  uczeń Zespołu Szkół Leśnych w Lesku zdobył II miejsce podczas Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego w Toruniu.

Dorota Mękarska

Uczniowie z Leska znani są z krasomówczych talentów. W  konkursie w Golubiu –  Dobrzyniu wielokrotnie zdobywali laury. – Technikum Leśne w Lesku to szkoła, która nie tylko uczy rzemiosła leśnego, lecz stwarza młodzieży warunki do rozwijania pasji. Jedną z takich pasji jest krasomówstwo. Od roku 1989 uczniowie Technikum Leśnego w Lesku zajmowali premiowane miejsca w konkursach krasomówczych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym – podkreśla Jadwiga Szylak, dyrektor ZSL w Lesku.

Do największych sukcesów należy zwycięstwo ucznia Adriana Wiśniowskiego w Międzynarodowym Konkursie Krasomówczym w Golubiu – Dobrzyniu w 2002r., który został w 2011 laureatem Mistrzem Mowy Polskiej w VOX – POPULI. W kolejnych latach uczniowie technikum zajmowali w finałach Konkursu Krasomówczego w Golubiu – Dobrzyniu IV miejsce w 2003r. i III miejsce w 2009r.. W tegorocznym XXXVII Konkursie Krasomówczym, który odbywał się w dniach 16 -18 listopada br. w Toruniu, reprezentujący Podkarpacie uczeń klasy III technikum Przemysław Jankowski zdobył II miejsce. Ucznia przygotowywały polonistki Jadwiga Szylak i Beata Brajewska.

Przemek  podbił serca jurorów opowieścią o swoim powrocie przez las z dyskoteki w Lesku. Jego prezentacja, trwająca 15 minut, zawierała nie tylko osobiste odczucia, ale również odniesienia do bieszczadzkiej przyrody. Jurorów zachwyciła naturalność opowieści,  barwność opisu, jak również  poprawna polszczyzna, którą posługuje się młody adept leśnictwa.

W konkursie brało udział 32 uczniów – po dwóch z każdego województwa. Zwyciężyła Marta Bodecka z woj. mazowieckiego, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Gróda z województwa łódzkiego.

foto: ZSL w Lesku

19-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)