REKLAMA
REKLAMA

42 tyś. paczek papierosów w podłodze ciężarówki! (ZDJĘCIA)

Z REGIONU: Na przejściu granicznym w Medyce udaremniono przemyt z Ukrainy do Polski prawie 42 tys. paczek papierosów o rynkowej wartości  ponad 416 tys. złotych. Papierosy schowane były w specjalnie skonstruowanej skrytce w podłodze ciężarówki.

16 listopada, w drogowym przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze wytypowali do kontroli wracający z Ukrainy ciągnik siodłowy z naczepą. Kierowca pojazdu, 50-letni mieszkaniec Łodzi deklarował powrót do kraju pojazdem bez ładunku. W trakcie sprawdzania wnętrza naczepy, funkcjonariusz SG nabrał podejrzeń co do możliwości przemytu towarów akcyzowych. Ciężarówkę skierowano na prześwietlenie urządzeniem RTG. Wówczas okazało się, że w podłodze naczepy mogą znajdować się nielegalne papierosy. W trakcie szczegółowej rewizji ujawniono, że na całej długości podłogi tira, w specjalnie skonstruowanej skrytce znajdują się papierosy. Funkcjonariusze znaleźli blisko 42 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej 416 ty. złotych.

Nielegalny towar oraz samochód wraz z naczepą zostały zajęte do wszczętej przez funkcjonariuszy sprawy karnej skarbowej.

Przemyt udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej i Granicznego Referatu  Zwalczania Przestępczości UC w Medyce.

Od początku roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad pół miliona paczek papierosów pochodzących z przemytu o rynkowej wartości ok. 5 mln złotych.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

19-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)