REKLAMA
REKLAMA

42 tyś. paczek papierosów w podłodze ciężarówki! (ZDJĘCIA)

Z REGIONU: Na przejściu granicznym w Medyce udaremniono przemyt z Ukrainy do Polski prawie 42 tys. paczek papierosów o rynkowej wartości  ponad 416 tys. złotych. Papierosy schowane były w specjalnie skonstruowanej skrytce w podłodze ciężarówki.

16 listopada, w drogowym przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze wytypowali do kontroli wracający z Ukrainy ciągnik siodłowy z naczepą. Kierowca pojazdu, 50-letni mieszkaniec Łodzi deklarował powrót do kraju pojazdem bez ładunku. W trakcie sprawdzania wnętrza naczepy, funkcjonariusz SG nabrał podejrzeń co do możliwości przemytu towarów akcyzowych. Ciężarówkę skierowano na prześwietlenie urządzeniem RTG. Wówczas okazało się, że w podłodze naczepy mogą znajdować się nielegalne papierosy. W trakcie szczegółowej rewizji ujawniono, że na całej długości podłogi tira, w specjalnie skonstruowanej skrytce znajdują się papierosy. Funkcjonariusze znaleźli blisko 42 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości rynkowej 416 ty. złotych.

Nielegalny towar oraz samochód wraz z naczepą zostały zajęte do wszczętej przez funkcjonariuszy sprawy karnej skarbowej.

Przemyt udaremnili funkcjonariusze Straży Granicznej i Granicznego Referatu  Zwalczania Przestępczości UC w Medyce.

Od początku roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad pół miliona paczek papierosów pochodzących z przemytu o rynkowej wartości ok. 5 mln złotych.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

19-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)