REKLAMA
REKLAMA

Międzybrodzkie Ekumenia

MIĘDZYBRODZIE k. Sanoka. W roku ubiegłym – jubileuszowym 500-lecia głoszenia Dobrej Nowiny  – po raz pierwszym kapłani obrządku wschodniego (Cerkiew Prawosławna i Kościół  Greckokatolicki) i zachodniego (Kościół Rzymskokatolicki) ramię w ramię ponieśli Chrystusowy krzyż podczas wspólnego nabożeństwa przed świętami paschalnymi.

 

Zebrani uczestnicy Ekumenicznej Drogi Krzyżowej na przemian śpiewali pieśni o męce i zbawczej śmierci Jezusa  po polsku i ukraińsku. To co wydawało się trudne, stało się możliwe.

W tym roku rodzina uczniów Chrystusa ma być powiększona  o przedstawicieli tradycji starokatolickiej (Kościół Polskokatolicki). Wywodzącą się z tradycji kościołów ewangeliczno-reformowanych Ewangeliczna Wspólnota Zielonoświątkowców nieco zaskoczona zaproszeniem ograniczy się tym razem jedynie  do łączności duchowej.

Rozważania przy poszczególnych stacjach zostały rozdzielone; każdy z kościołów będzie mógł zaznaczyć swój udział i podzielić się bogactwem wiary w jednego Boga.

Na trasie od pamiątkowego krzyża ofiar Talerhofu z I wojny światowej do miejscowej cerkiewki, która o każdej porze roku ujmuje swoim pięknem wszystkich tu przybywających, przestrzeń wiary różnych tradycji chrześcijańskich   zostanie wypełniona pokorną modlitwą o jedność.

Małe Międzybrodzie kolejny raz podejmie wielkie wyzwanie z wieczernika: „Spraw Ojcze, aby byli jedno”. P.T. Wszystkich, którzy w tym pięknym dziele pragną mieć swój udział serdecznie zapraszamy w Wielką Środę 4 kwietnia br. na godz. 18,00.

Międzybrodzka perełka architektoniczna z przełomu XIX i XX wieku wyrosła z miłości rodaka dr Aleksandra Wajcowicza do rodzinnych stron znów stanie się świadkiem ekumenicznych modlitw „dzieci jednego Boga”
03-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)