REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Najlepszy anglista wybrany (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Urzędzie Miasta Sanoka odbyło się podsumowanie konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Najlepsi w swoich grupach wiekowych okazali się: Karolina Żołnierczyk, Aleksander Radko i Karolina Ciupka.

Konkurs, nad którym patronat objął Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk, został zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 w Sanoku.

I edycja konkursu miała miejsce 7 listopada w Gimnazjum nr 1. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu sanockiego. Miał on na celu, m.in.: rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki i wspieranie ich uzdolnień, wyłonienie i nagrodzenie uczniów zdolnych oraz inspirowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym.
W konkursie wzięło udział 78 uczniów szkół gimnazjalnych z naszego powiatu, spośród których wyłoniono trzech finalistów i czterech laureatów.

Wśród gimnazjalistów klas pierwszych najlepszy wynik i tytuł laureata uzyskała Karolina Żołnierczyk z Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Drugie miejsce i tytuł finalisty konkursu zdobyła Dagmara Jankowska z Gimnazjum nr 4 w Sanoku.

Najlepszym Anglistą wśród gimnazjalistów klas drugich okazał się Aleksander Radko, natomiast finalistą z drugim najlepszym wynikiem został Mateusz Jakiel.

Laureatką konkursu w kategorii klas trzecich została Karolina Ciupka. Drugie miejsce i tytuł finalisty przypadł dwóm uczennicom, Katarzynie Winiarskiej z Gimnazjum nr 4 i Zuzannie Mogilany z Gimnazjum nr 3 .

Konkurs jest kontynuacją kilkuletniej edycji szkolnej i został zaplanowany jako impreza cykliczna. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, jak i w kolejnych latach dołączy do nas jeszcze więcej szkół z powiatu sanockiego.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

źródło: UM Sanok

22-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)