REKLAMA
REKLAMA

Najlepszy anglista wybrany (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Urzędzie Miasta Sanoka odbyło się podsumowanie konkursu na Najlepszego Anglistę w powiecie sanockim oraz uroczyste wręczenie nagród i dyplomów. Najlepsi w swoich grupach wiekowych okazali się: Karolina Żołnierczyk, Aleksander Radko i Karolina Ciupka.

Konkurs, nad którym patronat objął Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk, został zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 w Sanoku.

I edycja konkursu miała miejsce 7 listopada w Gimnazjum nr 1. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu sanockiego. Miał on na celu, m.in.: rozwijanie zainteresowań uczniów związanych z nauką języka angielskiego, motywowanie uczniów do nauki i wspieranie ich uzdolnień, wyłonienie i nagrodzenie uczniów zdolnych oraz inspirowanie nauczycieli do podejmowania różnorodnych działań w pracy z uczniem zdolnym.
W konkursie wzięło udział 78 uczniów szkół gimnazjalnych z naszego powiatu, spośród których wyłoniono trzech finalistów i czterech laureatów.

Wśród gimnazjalistów klas pierwszych najlepszy wynik i tytuł laureata uzyskała Karolina Żołnierczyk z Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Drugie miejsce i tytuł finalisty konkursu zdobyła Dagmara Jankowska z Gimnazjum nr 4 w Sanoku.

Najlepszym Anglistą wśród gimnazjalistów klas drugich okazał się Aleksander Radko, natomiast finalistą z drugim najlepszym wynikiem został Mateusz Jakiel.

Laureatką konkursu w kategorii klas trzecich została Karolina Ciupka. Drugie miejsce i tytuł finalisty przypadł dwóm uczennicom, Katarzynie Winiarskiej z Gimnazjum nr 4 i Zuzannie Mogilany z Gimnazjum nr 3 .

Konkurs jest kontynuacją kilkuletniej edycji szkolnej i został zaplanowany jako impreza cykliczna. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, jak i w kolejnych latach dołączy do nas jeszcze więcej szkół z powiatu sanockiego.

Wszystkim nauczycielom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

źródło: UM Sanok

22-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)