REKLAMA
REKLAMA

Sanockie zespoły najlepsze

SANOK / PODKARPACIE. W Dębicy odbyły się Przesłuchania Makroregionalne organizowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Znakomicie spisały się w nich 2 występujące tam zespoły kameralne z sanockiej szkoły, uzyskując dwie najwyższe punktacje.

Listopad jest dla sanockiej szkoły muzycznej okazją do zaprezentowania się na Przesłuchaniach Makroregionalnych organizowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które mają za zadanie wyłonić najlepszych wykonawców do uczestnictwa w finale w Warszawie oraz był diagnozą poziomu nauczania w szkołach muzycznych. Takie przesłuchania, z udziałem 18 zespołów szkół muzycznych II st. woj. podkarpackiego, małopolskiego, kieleckiego i lubelskiego, odbyły się w Dębicy. Znakomicie spisały się w nich 2 występujące tam zespoły kameralne z sanockiej szkoły, uzyskując dwie najwyższe punktacje.

Znakomitą ocenę – 23,33 pkt. na 25 możliwych uzyskał Creative Quintet, znany już z występów, m.in. na Jubileuszu 40-lecia szkoły, prowadzony przez Grażynę Dziok – utworzony we współpracy z Dorotą Skibicką i Andrzejem Smolikiem. W skład zespołu wchodzą: Natalia Dziok – fortepian, Ewa Kuśnierz – altówka, Rafał Pałacki – akordeon, Karol Wiciński – kontrabas, Dominika Witowicz – skrzypce.

Drugą z kolei lokatę – też świetną – 22,66 pkt. zdobyło Trio Contra, prowadzone przez Ewę Kiczorowską wraz z Robertem Handermanderem, w którym występują: Aleksandra Landsmann, Gabriela Dąbrowska i Gabriela Pisiak.

Obydwa zespoły zagrają w Finale w Warszawie, a z pewnością jeszcze nieraz o nich usłyszymy, a sanoczanie również z zainteresowaniem będą podziwiać ich występy.

Również bardzo dobrze spisali się skrzypkowie sanockiej szkoły II st., biorący udział w podobnych przesłuchaniach solistów w Łańcucie. Do finału w Warszawie zakwalifikowały się Grażyna Bareła z klasy Katarzyny Maliniak oraz Faustyna Winnik, prowadzona przez Grażynę Dziok. Znalazły się w elitarnej grupie 9 najlepszych uczestników Przesłuchań spośród 61 uczestniczących.

źródło: inf. nadesłana

22-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)