REKLAMA
REKLAMA

Niezwykły owoc pielgrzymowania „Śladami Jana Pawła II”

TREPCZA. Parafia w Trepczy, która rozpoczęła 40 rok swego istnienia powiększy grono wspólnot posiadających relikwie Bł. Jana Pawła II. Ten niezwykły dar przekazał na ręce proboszcza długoletni osobisty sekretarz

i przyjaciel Papieża – kardynał Stanisław Dziwisz z Krakowa.

Przed 7 laty jego osoba stanęła u początków parafialnego pielgrzymowania „Śladami Jana Pawła II”. Podczas pierwszego wyjazdu do Krakowa w październiku 2005 roku świeżo przybyły z Rzymu nowy arcybiskup Krakowa przyjął na audiencji 50-cio osobową grupę pielgrzymów z Trepczy. Opowiadając z przejęciem o niedawno zmarłym śp. Janie Pawle II zachęcał nie tylko do poznawania nauczania papieskiego, ale również do odwiedzania miejsc, do których On pielgrzymował. Wszyscy uczestnicy otrzymali wtedy obrazek z modlitwą za wstawiennictwem Sługi Bożego, którą wspólnie odmówili na zakończenie spotkania. W ciągu 7 lat odbyło się XV pielgrzymek „Śladami Jana Pawła II”: ich szlaki prowadziły do wielu ciekawych i pięknych miejsc w naszej ojczyźnie, ale także poza jej granice na Litwę, Ukrainę, Słowację czy Węgry. Tegoroczne np. wiodły szlakiem lat dzieciństwa Karola Wojtyły do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, a ostatnia wrześniowa do Zamościa, Krasnobrodu i Przeworska.

Relikwiarz przedstawiający klęczącego pod krzyżem Jana Pawła II z kapsułą zawierającą relikwie I stopnia – materiał nasączony 2 kroplami papieskiej krwi – zostanie uroczyście  wprowadzony do kościoła  parafialnego w TREPCZY 22 października 2012 roku
w liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. Przyniosą go do ołtarza dzieci i młodzież szkolna.

Ciekawą oprawę muzyczną tego szczególnego Wieczoru Pieśni Uwielbienia – podczas Mszy dziękczynnej i modlitwy różańcowej – przygotował Marek Dziok wraz z Dominiką Semczyk. Wszystkich czcicieli Bł. Jana Pawła II serdecznie zapraszamy do udziału w tym ważnym dla nas wydarzeniu. Początek godz. 18:00.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały katechezy o relikwiach  Bł. Jana Pawła II

Foto i tekst: AS

19-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)