REKLAMA
REKLAMA

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

SANOK. „Czerwone światło: Stój! Zielone światło : Idź !….” to słowa refrenu piosenki, którą dzieci odśpiewały na przywitanie policjantów w Przedszkolu nr 3 w Sanoku. Na spotkaniu funkcjonariusze opowiadali

dzieciom o swojej pracy. Mówili także o tym, jak należy się zachować w określonych sytuacjach. Z grona przedszkolaków wyłoniono również nowych stróżów prawa.

Wczoraj, policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 3 w Sanoku. Zostali tam zaproszeni przez grono pedagogiczne, aby opowiedzieć dzieciom na temat bezpieczeństwa. Przed rozpoczęciem pogadanki przedszkolaki zaprezentowały scenkę dotyczącą bezpieczeństwa na drodze.

Po profesjonalnym i bardzo pouczającym przedstawianiu zasad ruchu drogowego przez dzieci, przyszedł czas na prelekcję w wykonaniu policjantów. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie na drodze, w domu, na podwórku oraz podczas zabawy. Były także scenki, podczas których najmłodsi ćwiczyli odpowiednie zachowania w sytuacjach zagrożenia. Policjanci tłumaczyli jak zachowywać się wobec obcych osób oraz bezpańskich zwierząt. Mówili, jak należy postępować, w razie zagubienia się podczas zakupów.

Była to także okazja do tego, aby opowiedzieć dzieciom na temat pracy policjanta oraz zaprezentować służbowe wyposażenie. Ponadto spośród przedszkolaków wyłoniono nowych stróżów prawa, których głównym zadaniem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem w przedszkolu oraz dbanie o to, aby każde dziecko było wesołe.

Dzieci były bardzo aktywne, bezbłędnie odpowiadały na zadawane pytania oraz chętnie uczestniczyły w scenkach.

Zarówno grono pedagogiczne, jak i dzieci były bardzo wdzięczne policjantom za przekazanie cennych informacji. Ponadto funkcjonariusze otrzymali pisemne podziękowanie oraz piękne obrazki narysowane własnoręcznie przez przedszkolaków.

KPP Sanok


19-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)