REKLAMA
REKLAMA

Noc duchów w sanockiej bibliotece (VIDEO HD)

Noc duchów w sanockiej bibliotece (VIDEO HD)

SANOK. W pierwszej „Nocy duchów” w naszej bibliotece uczestniczyli uczniowie klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku wraz z wychowawczynią Agnieszką Polańską. Zabawa była bardzo emocjonująca.

 

Rozpoczęła się prezentacją multimedialną „Duszki są wśród nas” przygotowaną przez organizatorkę imprezy, pracownika Oddziału dla Dzieci, Elżbietę Ciupak. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy Brunhildy i innych filmowych duchów oraz poznały legendarne zjawy związane z różnymi polskimi zamkami, np. z zamkiem Sobień. Wprowadzeni w odpowiedni nastrój uczniowie rozpoczęli poszukiwanie „duszków książkowych” w różnych działach biblioteki. Zadanie wcale nie było łatwe, gdyż duszki ukryły się w różnych zakamarkach, a w budynku panowały egipskie ciemności. Dodatkowo wokół rozlegały się niepokojące odgłosy, a w świetle latarek nagle ukazała się biała zmora.

Najwięcej duszków zebrali: wśród dziewczynek Dominika Kmietowicz, a wśród chłopców Łukasz Pilecki. Kolejne zadanie związane było z rozwiązywaniem zagadek kryminalnych inspirowanych opowiadaniami Grzegorza Kasdepke z książki pt. Detektyw Pozytywka.

Przedstawiono je w formie krótkich inscenizacji przygotowanych przez uczestniczki Dyskusyjnego Klubu dla Młodzieży, który działa od roku w Oddziale dla Dzieci. Nie zabrakło też zajęć twórczych. Podzieleni na grupy uczestnicy „Nocy duchów” malowali pastelami portrety strrrrrrasznych potworów, oraz posługując się papierem toaletowym wykonywali mumie. Podczas krótkiego relaksu oglądali bajeczki o duszku Kacperku.

O północy przyszedł czas na odpoczynek. Zmęczone dzieci ułożyły się w śpiworach i do snu słuchały czytanych bajek. Na efekt nie trzeba było długo czekać – szybko zasnęły, a ich sen był tak głęboki, że nie zakłóciły go żadne biblioteczne duchy. Rano na dzieci czekały soczki i słodkie bułeczki. Trzecioklasiści opuszczali bibliotekę z przekonaniem, że tak niesamowite spotkanie koniecznie należy powtórzyć. I to jak najszybciej!

(ec)

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku

24-09-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)