REKLAMA

Nocny koncert kolęd w rytmach popu i rock’a

TREPCZA / PODKARPACIE. Właściwie wiele zależy od aury, czy pozwoli na nocne muzykowanie. Marek Dziok –  miejscowy organista oraz znany muzyk i kompozytor sanocki – w świątecznym prezencie przygotował znane polskie kolędy w nieco innej muzycznej aranżacji. Pojawią się rytmy rockowe i popowe, bliskie zwłaszcza młodemu pokoleniu.

Dodatkową atrakcją będzie klimat miejsca. Estrada przy Papieskiej Barce, która na czas Bożego Narodzenia zamienia się w „Trepczańskie Betlejem”  z bogactwem rekwizytów i figur: Maryi, Józefa, pasterzy, królów oraz  zwierząt nie tylko domowych, ale i leśnych będzie tworzyć z artystą jedną całość. Dodatkowo uczestnicy koncertu otaczający „Szopkę pod gwiazdami” upodobnią się do betlejemskich pasterzy, którzy powiadomieni przez aniołów udali się pośpiesznie do Betlejem, by oddać cześć nowonarodzonemu Jezusowi – Zbawicielowi świata.

Koncert rozpocznie się po pasterce odprawianej o północy w miejscowym kościele, gdy w uroczystej procesji do stajenki przyniesiona zostanie tu i złożona do żłóbka figurka Dzieciątka Jezus. Wszystkich, którym nie straszne zimowe klimaty serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym nocnym kolędowaniu.

W ubiegłym roku w „Szopce pod gwiazdami” małemu Jezusowi muzykowały na skrzypcach i śpiewały kolędy miejscowe dzieci.

Bogactwo figurek zwierząt, także tych leśnych, które składają hołd swemu Stwórcy tworzy niezwykły klimat „Trepczańskiego Betlejem”.

Dla chłopców największą atrakcją jest dosiąść osiołka lub przynajmniej załapać się na ciągniętą przez niego jednoosiówkę.

Tekst i zdjęcia /Boże Narodzenie 2011/: AS

24-12-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.