REKLAMA
REKLAMA

Nowi brakarze po kursie w Bieszczadach

BIESZCZADY. W październiku na kursach brakarskich w Cisnej szkolili się pracownicy nadleśnictw podległych RDLP w Krośnie. Treścią zajęć były zagadnienia związane z manipulacją surowca drzewnego

, jego klasyfikacją i odbiórką oraz sporządzaniem szacunków brakarskich w świetle obowiązujących aktualnie norm i warunków technicznych na drewno.

Dodatkowo uczestnicy kursu zostali zapoznani z nowymi zasadami klasyfikacji drewna kłodowanego, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2013 roku oraz nowymi warunkami na drewno S2aBG i S2BC,S2AC, S2AP i M1PO.

O wysokim poziomie kursów świadczy fakt, że na 90 przeszkolonych osób, aż 41 uzyskało III klasę brakarską, a 2 osoby uzyskały II klasę brakarską (Grzegorz Wójcik z Nadleśnictwa Leżajsk i Maciej Grześków z Nadleśnictwa Dynów).


Kurs odbywał się w dwóch turnusach dwutygodniowych, a jego kierownikiem był Maciej Ziobro, pracownik służby nadzoru gospodarki drewnem Wydziału Marketingu RDLP w Krośnie. Kadrę instruktorską stanowili brakarze klasy instruktorskiej: Józef Borsuk, Czesław Książek, Wojciech Menet, Maciej Ziobro oraz goście z RDLP w Katowicach: Sławomir Miłoch i Artur Kaźmierski. Dodatkowo cenne informacje na temat aktualnej sytuacji na rynku drzewnym przekazane zostały uczestnikom przez pracownika Wydziału Marketingu RDLP w Krośnie, Zygmunta Dworzańskiego.

Kurs przyczynił się również do poszerzenia wiedzy na temat zasad rozpatrywania reklamacji drewna przez pracowników LP, dał też okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

Była to już VIII edycja kursów brakarskich  organizowanych cyklicznie od 2004 roku przez RDLP w Krośnie. Dotąd przeprowadzono 20 kursów tygodniowych i dwutygodniowych, dających możliwość uzyskania II klasy brakarskiej. Organizatorem był Wydział Marketingu RDLP w Krośnie przy pomocy OSW Wołosań Nadleśnictwa Cisna.

RDLP Krosno
Tekst i zdjęcia: Maciej Ziobro

06-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)