REKLAMA
REKLAMA

Powiat wyremontował chodnik na ulicy Jagiellońskiej

SANOK. Kończą się prace przy wymianie nawierzchni chodnika na ulicy Jagiellońskiej. Inwestycje realizuje Powiat Sanocki.

W budżecie powiatu zabezpieczono 120 tys. zł na ten cel, ale dzięki oszczędnościom przetargowym całość inwestycji zamknęła się kwotą 76 tysięcy zł. W tej chwili kończone jest układanie nowej kostki brukowej. Odbiór robót planowany jest w przyszłym tygodniu. Chodnik musiał zostać wyremontowany jak najszybciej, ponieważ stara nawierzchnia była nierówna i mocno zniszczona.

– Mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort pieszych nie chcieliśmy już dłużej czekać z remontem, gdyż uciążliwość dla mieszkańców i przyjezdnych była  spora. Wykonanie remontu tego odcinka poprawiło estetykę centrum miasta ale nie zamierzamy na tym poprzestać – mówi Michał Cyran naczelnik Wydziału Inwestycji i Dróg.

– Sukcesywnie realizujemy inwestycje drogowe nie tylko w obrębie miasta, ale również w innych miejscowościach naszego powiatu. W tym momencie bardzo staramy się pozyskać pieniądze na remonty głównych dróg w samym Sanoku –  ulicy Rymanowskiej, Kościuszki, Jagiellońskiej, Podgórze, a także Słowackiego i Daszyńskiego. Jeżeli nam się uda, to komfort podróżowania samochodem, czy autobusem po naszym mieście zdecydowanie się zwiększy – dodaje starosta sanocki Sebastian Niżnik.


W tym roku Powiat Sanocki wyda na infrastrukturę drogową 24 mln zł.

06-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)