REKLAMA
VIVO sc

O gospodarce odpadami w Ekonomiku

SANOK / PODKARPACIE. Od dnia 1 stycznia 2012 r. obowiązuje nowelizacja ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zakłada ona przejęcie przez gminy gospodarowania odpadami, w tym nowe obowiązki związane z gospodarowaniem zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Dzięki tej ustawie Polska dołącza do europejskiego standardu zagospodarowania śmieci komunalnych. Na terenie całego kraju gminy muszą dostosować się do nowej ustawy najpóźniej do połowy 2013 r. W związku z tym uczniowie naszej szkoły, biorący udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Drugie życie elektrośmieci” zapraszają mieszkańców Sanoka do udziału w konferencji „Nasze drogie śmieci”, która odbędzie się 3 grudnia o godz. 14.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Wojciechem Blecharczykiem, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska oraz Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

źródło: Zespół Szkół nr 1 w Sanoku / materiał nadesłany

 

03-12-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.