REKLAMA
REKLAMA

O gospodarce odpadami w Ekonomiku

SANOK / PODKARPACIE. Od dnia 1 stycznia 2012 r. obowiązuje nowelizacja ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zakłada ona przejęcie przez gminy gospodarowania odpadami, w tym nowe obowiązki związane z gospodarowaniem zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

Dzięki tej ustawie Polska dołącza do europejskiego standardu zagospodarowania śmieci komunalnych. Na terenie całego kraju gminy muszą dostosować się do nowej ustawy najpóźniej do połowy 2013 r. W związku z tym uczniowie naszej szkoły, biorący udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Drugie życie elektrośmieci” zapraszają mieszkańców Sanoka do udziału w konferencji „Nasze drogie śmieci”, która odbędzie się 3 grudnia o godz. 14.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele władz miasta z burmistrzem Wojciechem Blecharczykiem, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska oraz Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

źródło: Zespół Szkół nr 1 w Sanoku / materiał nadesłany

 

03-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)