REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Odprawa graniczna kibiców na mecz Portugalia – Niemcy we Lwowie (ZDJĘCIA)

EURO 2012: Z soboty na niedzielę (9-10 czerwca), w związku z rozgrywanym meczem we Lwowie Niemcy – Portugalia, granice na Podkarpaciu przekroczyło łącznie prawie 10 tysięcy kibiców. Z Polski wyjechało na Ukrainę 6,5 tys., a po zakończonych rozgrywkach, nocą, wróciło do Polski ponad 3 tys. osób.

Kibice byli odprawiani na zielonym pasie Euro 2012 przez polskie i ukraińskie służby graniczne w jednym miejscu. Zatrzymywali się do kontroli granicznej tylko jeden raz. Służby graniczne stosowały wobec kibiców maksymalnie uproszczone procedury kontrolne. W związku z ruchem kibiców na granicy nie odnotowano żadnych incydentów. Siedemdziesiąt procent kibiców to obywatele Niemiec, a ok. 500 kibiców to Portugalczycy. Pozostali to kibice z Polski, Danii, Włoch i inni .

Głównym środkiem transportu, którym przemieszczali sie kibice były samochody osobowe: odprawiono 1826 pojazdów z 4,5 tys. kibiców, następnie autokary: 45 z 1500 pasażerami oraz w pociągach Przemyśl – Lwów przemieściło sie 522 osóby.

Dla polskich służb granicznych na Podkarpaciu szczególnie ważny będzie również 13 i 17 czerwca, kiedy na stadionie we Lwowie będą grać Dania z Portugalią (środa 13-go) i Dania z Niemcami (niedziela 17-go).

Rzecznik Prasowy BOSG

11-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)