REKLAMA
REKLAMA

Otwarcie sali koncertowej w PSM! (VIDEO HD)

Otwarcie sali koncertowej w PSM! (VIDEO HD)

SANOK. 14 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie nowej sali koncertowej w nowym budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej.

Jest to sala dostosowana do naszych potrzeb. Będzie przeznaczona przede wszystkim dla kameralnych występów. O akustykę sali zadbali profesjonaliści ze specjalistycznej firmy z Wrocławia. Mamy nadzieję, że pomoże nam to jeszcze lepiej szlifować nasze „diamenty” – powiedział z nieukrywaną radością Andrzej Smolik, dyrektor PSM.

Jak można nie być zadowolonym, jako mieszkaniec Sanoka, skoro pojawia się w naszym mieście kolejny obiekt poprawiający jakość jego funkcjonowania, dzięki któremu polepszą się warunki kształcenia młodych muzyków. Spełniły się marzenia wielu z nas. Gratuluję zarządzających szkołą i dziękuję tym, którzy pomogli zdobyć środki na budowę sali – powiedział podczas uroczystości Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

To bardzo ważny obiekt na kulturalnej mapie Sanoka. Starostwo od wielu lat współpracuje i wspiera PSM. Włączamy się w działania szkoły przy wielu okazjach, dofinansowujemy Forum Pianistyczne czy rozpoczynające się właśnie Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe – mówi starosta Sebastian Niżnik.

W nowym budynku poza salą koncertową znalazły się sale: kameralna, rytmiki, perkusji oraz kilka sal zaplecza dydaktycznego. Koszt budowy nowego budynku to 4,5 mln zł. Całość finansowana była przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W uroczystym otwarciu udział wzięli  m.in.: Wiktor Jędrzejec – Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Elżbieta Łukacijewska – europoseł, Sławomir Miklicz – członek zarządu Województwa Podkarpackiego, Wojciech Blecharczyk – burmistrz Sanoka oraz Sebastian Niżnik – starosta sanocki.

17-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)