REKLAMA
REKLAMA

Otwarcie sali koncertowej w PSM! (VIDEO HD)

Otwarcie sali koncertowej w PSM! (VIDEO HD)

SANOK. 14 kwietnia miało miejsce uroczyste otwarcie nowej sali koncertowej w nowym budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej.

Jest to sala dostosowana do naszych potrzeb. Będzie przeznaczona przede wszystkim dla kameralnych występów. O akustykę sali zadbali profesjonaliści ze specjalistycznej firmy z Wrocławia. Mamy nadzieję, że pomoże nam to jeszcze lepiej szlifować nasze „diamenty” – powiedział z nieukrywaną radością Andrzej Smolik, dyrektor PSM.

Jak można nie być zadowolonym, jako mieszkaniec Sanoka, skoro pojawia się w naszym mieście kolejny obiekt poprawiający jakość jego funkcjonowania, dzięki któremu polepszą się warunki kształcenia młodych muzyków. Spełniły się marzenia wielu z nas. Gratuluję zarządzających szkołą i dziękuję tym, którzy pomogli zdobyć środki na budowę sali – powiedział podczas uroczystości Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

To bardzo ważny obiekt na kulturalnej mapie Sanoka. Starostwo od wielu lat współpracuje i wspiera PSM. Włączamy się w działania szkoły przy wielu okazjach, dofinansowujemy Forum Pianistyczne czy rozpoczynające się właśnie Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe – mówi starosta Sebastian Niżnik.

W nowym budynku poza salą koncertową znalazły się sale: kameralna, rytmiki, perkusji oraz kilka sal zaplecza dydaktycznego. Koszt budowy nowego budynku to 4,5 mln zł. Całość finansowana była przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W uroczystym otwarciu udział wzięli  m.in.: Wiktor Jędrzejec – Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Elżbieta Łukacijewska – europoseł, Sławomir Miklicz – członek zarządu Województwa Podkarpackiego, Wojciech Blecharczyk – burmistrz Sanoka oraz Sebastian Niżnik – starosta sanocki.

17-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)