REKLAMA
REKLAMA

Pijani koledzy zmyślili historię o wypadku

Odpowiedzialność za fałszywe zeznania i jazdę rowerami po pijanemu czeka trzech mężczyzn, usiłujących wprowadzić w błąd policjantów z komisariatu w Rymanowie. Przesłuchani w charakterze świadków utrzymywali, że jednego z nich potrącił samochód, który odjechał z miejsca wypadku. Przebieg zdarzenia był jednak zupełnie inny.

4 maja br., około godz. 1, dyżurny krośnieńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Milczy. Na miejscu policjanci zastali trzech mężczyzn, 18-latka i 23-latka z gminy Rymanów, 22-letniego mieszkańca gminy Haczów oraz załogę karetki, udzielającą pomocy najstarszemu z nich. Ranny mężczyzna twierdził, że szedł pieszo do domu i wówczas został potrącony przez samochód, który odjechał z miejsca zdarzenia.

Z kolei dwaj pozostali panowie utrzymywali, że idąc w kierunku Rymanowa natknęli się na leżącego na poboczu 23-latka i poinformowani przez niego o wypadku, zawiadomili o wszystkim pogotowie. Ostatecznie poszkodowany został przewieziony do szpitala i pozostał tam na dalszym leczeniu. Wcześniej policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że 23-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Pomimo tego, że funkcjonariusze nie ujawnili na miejscu wypadku żadnych śladów, wskazujących na możliwość potrącenia 23-latka przez samochód, wszyscy trzej mężczyźni podczas formalnych przesłuchań w charakterze świadków pozostali przy swoich wersjach. Jedynie pokrzywdzony przyznał, że w chwili zdarzenia nie szedł pieszo, ale jechał rowerem.

Rozbieżności w zeznaniach było jednak tak wiele, że ostatecznie cała trójka zdecydowała się wyjawić prawdę.

Okazało się, że przed wypadkiem mężczyźni pili wspólnie alkohol, a później razem jechali rowerami do Rymanowa. W czasie jazdy pijany 23-latek stracił równowagę i przewrócił się na jezdnię. Ponieważ odczuwał bardzo silny ból barku, jego koledzy ukryli rowery i zawiadomili pogotowie. Później wymyślili historię z samochodem.

Za składanie fałszywych zeznań, mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Wszyscy odpowiedzą również za kierowanie rowerami będąc w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest grzywną, karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku oraz zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

KMP Krosno

14-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)