REKLAMA
REKLAMA

Podsumowanie wizyty w Brukseli

BRUKSELA. W dniach 6 maja – 10 maja na zaproszenie Elżbiety Łukacijewskiej Poseł do Parlamentu Europejskiego, do Brukseli przyjechali podkarpaccy przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Grup Producenckich, Kół Gospodyń Wiejskich oraz sołtysi.

Celem wyjazdu były konsultacje  w sprawie planowanej reformy Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 r. Program obejmował spotkania z europosłami zasiadającymi w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI), możliwość przyjrzenia się pracom Komisji oraz wizytę w brukselskiej winnicy Domaine du Ryd’Argent stanowiącej doskonały przykład przedsiębiorstwa produkcyjnego, które odniosło sukces również przy pomocy unijnych funduszy.

Pierwszy dzień wizyty w stolicy Unii Europejskiej, w związku z późnym przyjazdem uczestników, rozpoczął się uroczystą kolacją inaugurującą pobyt zaproszonych gości, w brukselskiej restauracji Colmar.

Kolejny dzień pobytu otworzyło spotkanie z Panem Leszkiem Gasiem z działu komunikacji Parlamentu Europejskiego, który w trakcie krótkiej prelekcji przedstawił mechanizmy kierujące działalnością Parlamentu Europejskiego oraz instytucji unijnych. Kolejnym punktem spotkania była dyskusja z udziałem Posłów zasiadających w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jarosławem Kalinowskim, Czesławem Siekierskim oraz Elżbietą Łukacijewską, w trakcie której Goście z Podkarpacia przedstawili swoje najważniejsze oczekiwania dotyczące podkarpackiego rolnictwa w kontekście przyszłej nowej perspektywy finansowej 2014-2020 oraz mieli okazję zadać pytania dotyczące spraw i problemów nurtujących ich środowiska.

Na zakończenie pobytu w Parlamencie Europejskim wszyscy udali się do Parlamentarium, czyli Centrum dla Zwiedzających PE. Dzięki interaktywnym instalacjom zobaczyli Parlament Europejski z zupełnie innej perspektywy. Multimedialne przewodniki zabrały uczestników wizyty studyjnej w podróż przez historię integracji europejskiej. Parlamentarium wypełnione jest mnóstwem atrakcji, poczynając od tunelu głosów przedstawiającego wszystkie języki Europy po wirtualny udział w pracach posłów, w ogromnej sali imitującej salę plenarną.

Trzeci dzień pobytu w Brukseli rozpoczęła wizyta w belgijskiej winnicy Domaine du Ryd’Argent. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzić linię produkcyjną oraz winnice znajdujące się na terenie ośrodka, a także zdegustować sześć rodzajów win, stanowiących sztandarowy produkt przedsiębiorstwa. Następnie, grupa udała się na zwiedzanie centrum Brukseli oraz Atomium zlokalizowanego w dzielnicy Laeken, na przedmieściach stolicy. Podsumowanie wyjazdu stanowiła kolacja pożegnalna z udziałem Poseł Łukacijewskiej, po której uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną do Polski.

14-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)