REKLAMA
REKLAMA

Podczas mrozów pamiętajmy o zwierzętach!

SANOK. Pamiętajmy, że w czasie mrozów szczególnie ciężko jest zwierzętom. Dlatego apelujemy: zanim schowacie się w ciepłych domach, otuleni w ciepłe koce i z ciepłymi kapciami na nogach rozejrzycie się dookoła. Czy okoliczne psy mają odpowiednio zabezpieczone budy (choćby słomą) albo odpowiednie miejsce do schronienia się przed mrozem?

 

Czy okno do piwnicy albo stodoły jest otwarte, by mogły schować się w środku bezdomne koty?

Jeśli możecie to  w taką pogodę zaproście do mieszkania, garażu czy choćby przedsionka bezdomnego zwierzaka, dajcie mu coś do jedzenia. Jeśli jednak zwierzak nie jest oswojony, to na pewno w Twoim domu znajdzie się niepotrzebny koc albo stara niepotrzebna odzież, kartonowe pudło, które można położyć w miejscu – w miarę możliwości suchym – by zwierzak mógł się w nim zagrzebać i przetrwać noc.

Szczególną uwagę zwróćcie na psy łańcuchowe. Przymarzający łańcuch, brak możliwości ruchu i temperatura spadająca do minus 20 stopni może oznaczać dla nich wyrok.

Jeśli spotkasz na swojej drodze porzucone zwierze a sam nie możesz mu pomóc zgłoś się do nas, my zapewnimy mu schronienie.

Nie bądź obojętny, pomóż potrzebującym zwierzętom!

Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
www.stonz.sanok.pl, stonz.sanok@interia.pl tel. 501428255

01-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)