REKLAMA
REKLAMA

Podkarpackie Trójmiasto produktem turystycznym

SANOK / JASŁO / KROSNO. Cykl imprez organizowanych przez Podkarpackie Trójmiasto – Sanok, Jasło i Krosno pod nazwą „Zatrzymaj klimat lata” został jednym z trzech najlepszych produktów turystycznych w naszym regionie.

Tym samym ma on szansę walczyć o ogólnopolski tytuł najlepszego produktu turystycznego, który zostanie uhonorowany Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej.

Organizowany przez Polską Organizację Turystyczną konkurs na „Najlepszy Produkt Turystyczny” ma na celu wybór najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych, spełniających wszelkie wymogi regulaminowe.
W pierwszym etapie jednak regionalne organizacje turystyczne nominują po trzy produkty turystyczne, które zostaną skierowane do etapu ogólnopolskiego prowadzonego przez Polską Organizację Turystyczną. Taką szansę będzie miał cykl imprez „Zatrzymaj klimat lata”. Certyfikat regionalny został mu przyznany przez Prezesa Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Annę Kowalską. Na cykl ten składają się trzy imprezy organizowane w kolejne weekendy sierpnia przez Jasło, Krosno i Sanok. Projekt ma na celu wspólną promocję w ramach Podkarpackiego Trójmiasta, a także zaproponowanie turystom i mieszkańcom spędzenie ostatniego miesiąca wakacji na ciekawych imprezach.

Podobna historia miast „Podkarpackiego Trójmiasta”, połączenie cech ludowości i wielokulturowości sprawia, że „Zatrzymaj klimat lata” to wydarzenie skierowane do szerokiego grona odbiorców.

W przypadku Jasła motywem wiodącym jest odrodzona w okolicy tego miasta tradycja uprawy winorośli i produkcji wina, a co za tym idzie impreza, która odbyła się w miniony weekend pod nazwą „Międzynarodowe Dni Wina”.

Sanok jest miastem, w którym zachowały się bogate zbiory ikon i odrodziła się tradycja ikonopisarska. Uzupełnia ją rozwój innych, tradycyjnych form sztuki i rzemiosła, a dopełnieniem jest sztuka współczesna, której najlepszym wyrazem jest twórczość Zdzisława Beksińskiego. Stąd pomysł zorganizowania Sanockiego Jarmarku, którego celem jest promowanie regionalnych artystów i ich twórczości. W tym roku odbędzie się on 26 sierpnia i przyjadą na niego twórcy z całej Polski.

W Krośnie odradza się niezwykle bogata tradycja związana z produkcją szkła. Starania miasta w tej dziedzinie, w ostatnim okresie wieńczy otwarte niedawno Centrum Dziedzictwa Szkła. Działaniom tym towarzyszyć będzie impreza Karpackie Klimaty i Festiwal Win Węgierskich, która odbędzie się 31 sierpnia – 2 września.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

22-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)