REKLAMA
REKLAMA

Pościg za pijanym kierowcą

POWIAT BRZOZOWSKI. Policjanci zatrzymali kierowcę opla, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policyjnym radiowozem. Funkcjonariusze ustalili co było powodem jego zachowania. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około godz. 20 w Bliznem policjanci ruchu drogowego w trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnili wykroczenie drogowe popełnione przez kierowcę opla. Funkcjonariusze podali mężczyźnie sygnał do zatrzymania się. Ten jednak zignorował to i znacznie przyśpieszył, podejmując ucieczkę. Radiowóz na sygnałach podjął pościg. Po przejechaniu kilku metrów kierowca opla zatrzymał się.

Uciekinierem okazał się 47-letni mieszkaniec Orzechówki. Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Poza kierowcą w pojeździe znajdowało się jeszcze trzech pasażerów.

W toku dalszych czynności policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Ponadto właściciel opla może odpowiedzieć za to, że dopuścił do kierowania pojazdem osobę będącą pod wpływem alkoholu.

KPP Brzozów

13-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)