REKLAMA
REKLAMA

Podkarpaccy samorządowcy z wizytą u prezydenta

PODKARPACIE. Na zaproszenie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, przedstawiciele samorządów z całej Polski w tym również z Podkarpacia, uczestniczyli  w uroczystych Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego.

Spotkanie blisko 400 przedstawicieli samorządów, odbyło się w ogrodach pałacu prezydenckiego w Warszawie. Podkarpackie gminy reprezentowali m.in. Agata Pomykała Wójt Gminy Baligród, Renata Szczepańska Wójt Gminy Cisna, Ernest Nowak Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz, Zbigniew Sawiński Wójt Gminy Solina, Krzysztof Zapała Wójt Gminy Olszanica, Antoni Gromala Wójt Gminy Nozdrzec.

Dzień Samorządu Terytorialnego to święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla upamiętnienia daty przeprowadzenia pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 roku.

Prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego podkreślał, że nowoczesne myślenie o Ojczyźnie widać w funkcjonowaniu samorządu. „Tam nowoczesny patriotyzm ma wymiar lokalny i ogólnonarodowy”– zaznaczył.

Podczas uroczystości prezydent odznaczył też najbardziej zasłużonych dla lokalnych społeczności samorządowców. „Mam świadomość, że za każdym z tych odznaczeń stoją autentyczne dokonania, osiągnięcia, autentyczna praca, wysiłek, a często ryzyko, wyrzeczenia i kłopoty. Za to wszystko najserdeczniej dziękujemy” – mówił prezydent RP Bronisław Komorowski.

Na zakończenie uroczystości prezydent życzył samorządowcom „wszystkiego dobrego, dalszej wytężonej pracy i jeszcze większej ilości odznaczeń w przyszłym roku”.

 

13-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)