REKLAMA
REKLAMA

Poseł Łukacijewska zachęca do sięgnięcia po dostępne środki

PODKARPACIE. Narodowe Centrum Kultury realizuje program noszący nazwę „Dom Kultury+. Edukacja Artystyczna”. Głównym jego celem jest podniesienie wiedzy artystycznej dzieci i młodzieży oraz wspieranie i upowszechnianie innowacyjności w zakresie edukacji artystycznej.

 

Realizacja programu ma również doprowadzić do lepszego wykorzystania istniejących już zasobów lokalnych instytucji publicznych, a także do zainicjowania współpracy instytucji kultury ze szkołami, w celu kontynuowania edukacji w przyszłości .

Bezpośrednimi beneficjentami  programu mogą zostać samorządowe i państwowe instytucje kultury, takie jak: domy, ośrodki i centra kultury, archiwa państwowe, instytucje filmowe itp. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o dofinansowanie cyklu spotkań, warsztatów, dyskusji i innych form aktywności, realizowanych we współpracy ze szkołami, w ramach nauczania przedmiotów przewidzianych w programach kształcenia, takich jak: muzyka, plastyka, wiedza o kulturze, historia muzyki, historia sztuki, zajęcia artystyczne.

– Nowoczesny dom kultury jest miejscem żywym, stymulującym lokalną aktywność, a jego pracownicy znają mieszkańców swojej miejscowości, wiedzą jacy są, gdzie się spotykają i dlatego potrafią twórczo wyławiać lokalnych liderów i zapraszać ich do współpracy. Projekt „Dom Kultury+. Edukacja artystyczna” pomaga stworzyć tego typu jednostkę, przekazując niezbędne fundusze – mówi o programie Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Nabór wniosków rozpoczął się 1 sierpnia i potrwa do 7 września br. Na realizację projektu przeznaczono 516, 25 mln zł.

– W mojej opinii jest to niepowtarzalna szansa dla instytucji związanych z prowadzeniem edukacji kulturalnej, na wzbogacenie własnej oferty oraz realizację nowych, ciekawych zadań. – dodaje Poseł Łukacijewska, zachęcając do sięgnięcia po dostępne środki.

Szczegółowe informacje na temat projektu „Dom Kultury+. Edukacja artystyczna” na stronach: www.nck.pl lub www.domkulturyplus.pl

źródło: Biuro Poselskie Elżbiety Łukacijewskiej

16-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)