REKLAMA
REKLAMA

Relacja z przebiegu prac przy rewitalizacji placu św. Michała

Miasto Sanok od początku roku realizuje projekt rewitalizacji placu św. Michała wraz z ulicami przyległymi. Dofinansowanie na ten cel władze miasta pozyskały z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Projekt ten jest częścią realizowanego od kilku lat miejskiego programu „Sanocki Park Dziedzictwa Kulturowego” (w ramach którego Miasto dokonało już m.in. przebudowy Rynku miejskiego). Jego podstawowym celem jest ożywienie gospodarcze i społeczne centrum Sanoka oraz zwiększenie potencjału turystycznego miasta poprzez przekształcenia architektoniczno – przestrzenne.

Rewitalizowany jest plac św. Michała oraz ulice przyległe, tj. Piłsudskiego, Grzegorza, Wałowa, Sobieskiego oraz część Kazimierza Wielkiego.

Za nami jest już większość uzbrojeń podziemnych na ulicach Sobieskiego, Piłsudskiego, Wałowej i K. Wielkiego. Wykonano tutaj nową sieć kanalizacji deszczowej, wodociągi oraz rozłączono kanalizację deszczową i sanitarną w miejscach, gdzie było to potrzebne.

W następnej kolejności rozpoczną się prace przy wykonaniu nowych chodników oraz wymianie podbudowy dróg pod nowe nawierzchnie. Na ulicy Piłsudskiego rozpoczęto już układanie krawężników. Przed położeniem nawierzchni zostanie także zrobione oświetlenie uliczne na ulicach Piłsudskiego, Grzegorza i Wałowej.

Co do samego placu św. Michała, to niedługo zakończą się tam prace badawcze i robotnicy przystąpią do budowy kanalizacji deszczowej i wodociągu, a w następnej kolejności do wykonania oświetlenia oraz położenia nowej nawierzchni.

Po zakończeniu prac archeologicznych na placu św. Michała, rozpocznie się ostatni już etap wykopalisk. Będą one miały miejsce na styku ul. Grzegorza z ul. Kościuszki.

Elementem wieńczącym całą inwestycję będzie montaż elementów małej architektury i nasadzenie zieleni niskiej oraz wysokiej, a także zainstalowanie monitoringu. Zakończenie zadania planowane jest na połowę przyszłego roku.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

20-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)