REKLAMA
REKLAMA

Niedziela z Sanockim Jarmarkiem

SANOK. W najbliższą niedzielę – 26 sierpnia – na sanockim Rynku i ulicach przyległych odbędzie się Sanocki Jarmark. Jest to jedna z imprez organizowanych przez Urząd Miasta w Sanoku.

W tym roku Sanocki Jarmark jest częścią wspólnych działań promocyjnych w ramach Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka. Cykl imprez odbywa się pod wspólnym hasłem promocyjnym „Zatrzymaj klimat lata”. Pierwsza z imprez – „Międzynarodowe Dni Wina” – miała miejsce w miniony weekend w Jaśle.

Sanocki Jarmark jest spadkobiercą tradycji odbywającego się do tej pory Jarmarku Ikon.

W początkowym zamierzeniu impreza miała eksponować przede wszystkim sztukę ikonopisarską, z której słynie nie tylko Sanok, ale także całe Bieszczady. Nie bez przyczyny zagraniczni turyści nazwali nasz region „Doliną Ikon”. Architektura sakralna i świecka oraz tradycyjne miejscowe rzemiosło i wyroby artystyczne inspirowane lokalną sztuką, nieodmiennie są magnesem dla turystów z kraju i zagranicy. Z czasem jarmark przekształcił się w święto wszystkich artystów i rękodzielników, których w Bieszczadach jest szczególnie wielu.

Jarmark pozwala w jednym miejscu i w jednym czasie zgromadzić twórców z całego regionu, a także z Polski i zagranicy. W tym roku zaprezentują się tu, m.in. artyści ludowi, rzeźbiarze, malarze, tkacze, producenci oryginalnej biżuterii, ozdób, koronkarze, hafciarze, garncarze, kowale. Swój udział potwierdziło ponad 100 wystawców z całej Polski.

Imprezie towarzyszyć będą występy zespołów, koncerty, prezentacje okolicznych kół gospodyń wiejskich, itd. Dużą atrakcją będą również pokazy wytopu szkła w ramach działalności Centrum Dziedzictwa Szkła z Krosna. Będzie można również osobiście spróbować dmuchania szkła.

Sanocki Jarmark to doskonała okazja dla turystów poznania bogatej kultury naszego regionu.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

20-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)