REKLAMA
REKLAMA

Są pieniądze na zagraniczne staże!

SANOK. W bieżącym roku szkolnym Zespół Szkół nr 1 będzie realizował kolejny projekt zagranicznych staży zawodowych, na których realizacje udało się pozyskać  78 968 EUR (317 056,52 zł). 

Tym razem na staże do Plymouth w Wielkiej Brytanii wyjadą uczniowie technikum logistycznego i technikum ekonomicznego.

Młodzież będzie realizowała innowacyjny program praktyk wzbogacony o dodatkowe treści i umiejętności wykraczające poza obowiązujący program praktyki. Staż będzie realizowany na różnych stanowiskach pracy w firmach angielskich, zgodnie ze standardami obowiązującymi w UE. Uczniowie będą mieli stały kontakt z nowoczesną bazą technologiczną i informatyczną, wykwalifikowanym personelem oraz wymagającym klientem.

Młodzież z technikum logistycznego będzie pracować z wykorzystaniem najnowszych systemów EDI,  RFID, VMI, co na pewno zwiększy ich szanse na rynku pracy.

Młodzież z technikum ekonomicznego zdobędzie umiejętność posługiwania się nowoczesnymi programami informatycznymi z zakresu obsługi księgowej, kadr i płac, gospodarki magazynowej.

Dodatkową korzyścią dla uczniów będzie podniesienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, w tym opanowanie słownictwa zawodowego.

źródło: ZS 1 Sanok
materiał nadesłany

 

24-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)