REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy akordeoniści jak zwykle mocni

SANOK. Bardzo mocnym akcentem zakończyli sezon konkursowy sanoccy akordeoniści, uczniowie PSM II st. klasy Andrzeja Smolika, Seweryn Gajda (kl. V) i Rafał Pałacki (kl. IV). Chcąc uczestniczyć w większości liczących się konkursów w Polsce pojechali na IV Ogólnopolski Festiwal Akordeonowy

w Solcu-Zdroju (21-24.06). W dwójkę zdobyli łącznie 3 medale:

I nagrodę – Seweryn i Rafał za występ w duecie w kategorii zespołów kameralnych oraz obaj równorzędne II miejsce w kategorii solistów do 18 lat (przy czym 16-letni Rafał po raz pierwszy startował w tej kategorii wiekowej).

Seweryn Gajda jest również uczniem I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, zaś Rafał Pałacki tegorocznym absolwentem Gimnazjum w Tarnawie Dolnej.

Przygotowując się do festiwalu dzień wcześniej zaprezentowali się na koncercie w zabytkowym Kościele w Iwoniczu-Zdroju. Przyjęci zostali owacyjnie przez publiczność – kuracjuszy z całego kraju i zmuszeni zostali do kilku bisów. Obok nich w koncercie tym wystąpiły również Zuzanna Dulęba, Julia Rodkiewicz, Wiktoria Łoskot (skrzypce) oraz gościnnie Michał Krajewski (akordeon) ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. i Małgorzata Gajda (skrzypce) z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku.

PSM Sanok

27-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)