REKLAMA
REKLAMA

Sanocki Jarmark, czyli święto rękodziała regionalnego

SANOK. Już ponad stu wystawców wyraziło na dzień dzisiejszy chęć uczestnictwa w tegorocznym Sanockim Jarmarku, który odbędzie się 26 sierpnia 2012 roku na sanockim Rynku i przyległych ulicach.

Przekrój prezentowanego rękodzieła będzie bardzo szeroki. Począwszy od tradycyjnych ikon, poprzez odzież regionalną, wyroby z wikliny, masy solnej, drewna. Różnorodność prezentowanego dorobku sprawi, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Swoje wyroby zaprezentują artyści ludowi i rzemieślnicy nie tylko  z Sanoka, gminy, powiatu sanockiego, Bieszczadów i całego Podkarpacia, ale także artyści i rzemieślnicy z Małopolski oraz innych regionów Polski – informuje Wojciech Pajestka z UM Sanoka.

Nie zabraknie także tradycyjnych potraw regionalnych serwowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bykowiec. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły muzyczne. Impreza w swym zamierzeniu ma promować w ogólnopolskiej skali twórców i rękodzielników z Podkarpacia, Bieszczadów i Sanoka. Jest ona dopełnieniem imprez organizowanych w ramach Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka pod wspólnym hasłem promocyjnym „Zatrzymaj klimat lata”. Pierwsza z nich odbędzie się już w ten weekend w Jaśle pod nazwą „Międzynarodowe Dni Wina”.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaprezentować swoje wyroby na Sanockim Jarmarku, a także wystąpić na scenie zlokalizowanej na sanockim Rynku prosimy o kontakt pod numerem telefonu 13 46 52 823.

13-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)