REKLAMA
REKLAMA

Sanocki Jarmark, czyli święto rękodziała regionalnego

SANOK. Już ponad stu wystawców wyraziło na dzień dzisiejszy chęć uczestnictwa w tegorocznym Sanockim Jarmarku, który odbędzie się 26 sierpnia 2012 roku na sanockim Rynku i przyległych ulicach.

Przekrój prezentowanego rękodzieła będzie bardzo szeroki. Począwszy od tradycyjnych ikon, poprzez odzież regionalną, wyroby z wikliny, masy solnej, drewna. Różnorodność prezentowanego dorobku sprawi, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Swoje wyroby zaprezentują artyści ludowi i rzemieślnicy nie tylko  z Sanoka, gminy, powiatu sanockiego, Bieszczadów i całego Podkarpacia, ale także artyści i rzemieślnicy z Małopolski oraz innych regionów Polski – informuje Wojciech Pajestka z UM Sanoka.

Nie zabraknie także tradycyjnych potraw regionalnych serwowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bykowiec. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły muzyczne. Impreza w swym zamierzeniu ma promować w ogólnopolskiej skali twórców i rękodzielników z Podkarpacia, Bieszczadów i Sanoka. Jest ona dopełnieniem imprez organizowanych w ramach Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka pod wspólnym hasłem promocyjnym „Zatrzymaj klimat lata”. Pierwsza z nich odbędzie się już w ten weekend w Jaśle pod nazwą „Międzynarodowe Dni Wina”.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zaprezentować swoje wyroby na Sanockim Jarmarku, a także wystąpić na scenie zlokalizowanej na sanockim Rynku prosimy o kontakt pod numerem telefonu 13 46 52 823.

13-08-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)