REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Bohater nie umiera nigdy! Pamięci Tobiaszka Jasińskiego (VIDEO HD)

SANOK. 14 października o godzinie 11 w Sanockim Domu Kultury odbędzie się Dzień dawcy szpiku, pod nazwą Bohater nie umiera nigdy! Ty też możesz być nieśmiertelny. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych.

Gospodarzem akcji będzie Maciej Gąsiorek, który dzieci zabierze do krainy bajek.

Maciej Gąsiorek od 11 lat prowadzi program dla dzieci emitowany w telewizyjnej jedynce „Budzik”.

Akcji towarzyszy wystawa, składająca się z 12 planszy przedstawiających krótkie, lecz pełne miłości życie Tobiasza Jasińskiego.

Tobiasz Jasiński urodził się 19 lutego 2009 roku. Był wcześniakiem – bardzo chciał żyć, śpieszył się na świat jakby już od początku wiedział, że ma mało czasu… Po dwóch latach szczęśliwego dzieciństwa, 13 lipca 2011 roku zachorował na białaczkę. Jego świat się zawalił. Stracił wszystko oprócz naszej Miłości – Miłości Rodziców. Przez blisko 11 miesięcy leczenia Tobiaszek zjednoczył wokół siebie setki osób. Swoją pokorą, cierpliwością i ponad przeciętną mądrością trzylatka stał się nauczycielem życia dla rzeszy zjednoczonych ludzkich serc. Naszego bloga każdego dnia czytało około tysiąc osób! W trudnych chwilach nawet cztery tysiące… Mimo ogromnego wsparcia, miłości wielu osób, ciepła setek serc, po wielu cierpieniach, nasz bohater przegrał walkę z trudną chorobą. Zmarł 27 maja 2012 roku.

Wystawa od poniedziałku prezentowana była w przychodni przy ulicy Lipińskiego. W najbliższy weekend znajdzie się w sanockiej Arenie. Następnie od poniedziałku do piątku ekspozycja trafi do przychodni na osiedlu Błonie. Finałem jej podróży będzie Sanocki Dom Kultury, gdzie pojawi się ona w dniach 13-14 października.

10-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)