REKLAMA

BWA: Wernisaż wystawy „Zabierz mnie do Wonderland” Magdaleny Węgrzyn (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. BWA Galeria Sanocka zaprasza na wernisaż wystawy „Zabierz mnie do Wonderland”, autorstwa Magdaleny Węgrzyn. Prace będzie można oglądać do 7 grudnia.

Słowo Wonderland odsyła nas do wyimaginowanego alternatywnego świata,  ale opartego na otaczającej nas realnej rzeczywistości wizualnej.  Malarstwo to taki Wonderland, a obrazy  choć same fizycznie istnieją w rzeczywistości, są  jak królicza nora do której wpadła Alicja i do której my wpadamy za każdym razem patrząc na obraz. Jest w tej ambiwalencji obrazu coś fascynującego, coś co sprawia, że mamy wrażenie iluzji, podwójności, niezależnie od formy i treści obrazu, jesteśmy w nim i poza nim, jest sztucznością, ułudą, udawaniem, na które godzimy się oglądając obraz. Wonderland rządzi się swoimi prawami, rzeczywistość  swoimi. Wonderland zawiera się w rzeczywistości,  dostrzec go możemy oglądając obraz. Do Wonderlandu można się  dostać tylko na chwilę, ponoć im lepszy obraz, film, czy lektura, tym można w nim zabawić na dłużej. Trudno jednoznacznie stwierdzić dlaczego ludzie kreują sztuczny wonderland nie jest on bowiem wcale zawsze lepszy od rzeczywistości, w jakimkolwiek celu by jednak nie powstał – istnieje, a jedną z jego form jest malarstwo.

Magdalena Węgrzyn, ur. w 1986 w Gdyni, studiowała malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Accademii di belle Arti w Palermo. Obecnie doktorantka na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, kierunek malarstwo.

Współpracuje z: Centrum Sztuki Współczesnej, Toruń, Fundacji Fabryka UTU, Toruń Festiwal Otworzenie, Spotkania z Fotografia Otworkową, Stargard Szczeciński.

Magdalena Węgrzyn
„Zabierz mnie do Wonderland”

Wernisaż: 23.11.2012r., godzina 18:00
BWA Galeria Sanocka, Rynek 14

Wystawa trwa do 07.12.2012r.


Po wernisażu zapraszamy do zakupu prac plastycznych Artystów związanych z BWA Galerią Sanocką i dzieci (wystawę prac wystawionych na sprzedaż będzie można oglądać od 20.11.12).

Zebrana suma zostanie przekazana na leczenie Gabrysi Kuczmy.

ZAPRASZAMY

20-11-2012
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.