REKLAMA
REKLAMA

Waleczne serca! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W hali Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku odbył się dwudniowy turniej organizowany przez Ekoball, w którym uczestniczyli najmłodsi piłkarze z Sanoka i okolic.

Kto był, to widział i słyszał, mógł także poczuć atmosferę wielkiego święta piłkarskiego, a fakt, że sport w wykonaniu Dzieci jest najpiękniejszym sportem na świecie, po raz kolejny został udowodniony! Każdy uczestnik dwudniowych zmagań pokazał jak należy podchodzić do sportu, zostawiając na parkiecie pot, serce i łzy. Łzy szczęścia i rozpaczy, bo były i “takie” (po ważnym zwycięstwie) i “takie” (cyt. jak tu przegrać z “babą”…). Najpierw walka na “śmierć i życie”, później wspólne tańce, śpiewy i kibicowanie niczym na warszawskiej “Żylecie”. Wśród emocji sportowych, których było co niemiara, zwycięsko wyszły drużyny Solinki Cisna (sobota – rocznik 2002 i młodsi), a także Ekoball 2000 II Sanok (rocznik 2000 i młodsi).

W pierwszym dniu turnieju do rozgrywek przystąpiło osiem zespołów, które to podzielone zostały na 2 grupy. Po raz pierwszy od wejścia w szeregi EKOBALL, w turnieju uczestniczyli chłopcy z rocznika 2004/5, których trenerem jest Bernard Sołtysik. Mimo, że grali ze starszymi od siebie, pokazali “kawał” świetnego futbolu, awansując nawet do półfinału. Oprócz nich, do zmagań z chłopakami przystąpiły Dziewczyny Ekoball pod opieką Damiana Popowicza, a także zespoły Ekoball 2002 (trener Damian Niemczyk) oraz zespoły z Cisnej, Grabówki i Brzozowa. Jako że dla młodych piłkarzy każdy turniej przypomina rangą Mistrzostwa Świata, organizatorzy postanowili by w drodze losowania poszczególne zespoły przybrały postać drużyn narodowych: Brazylii, Anglii, Portugalii, itp.  Po rozgrywkach grupowych do półfinałów awansowały ekipy Hiszpanii (Ekoball 2004), Anglii (Ekoball 2002 I), Portugalii (Ekoball 2001 III), oraz Niemiec (Solinka Cisna).  Po zaciętych bojach półfinałowych, do finału awansowali Niemcy oraz Porugalia (Ekoball 2002 III). Wygrali oczywiście, jak zwykle Niemcy…

W drugim dniu do rozgrywek przystąpiło 7 drużyn – chłopcy z roczników 2000 – 2001 Ekoball pod dowództwem trenerów Pastuszaka i Popowicza, MOSiR Brzozów (Szałajko), a także dziewczyny z Trepczy (Sumara) i Bukowska (Śnieżek). Grano w systemie “każdy z każdym”. Ogromne emocje towarzyszyły każdemu meczowi, jednak szczególnie dopingowano w ostatnim meczu, gdzie chóralne śpiewy dopingowały dziewczyny z Trepczy. Dopingowali je szczególnie chłopcy z rocznika 2001 (pomimo, że sami doznali dwukrotnych porażek właśnie z nimi), a to dlatego, że w przypadku remisu bądź ich zwycięstwa z Ekoballem 2000, zwycięstwo w całym turnieju odnieśliby właśnie oni. Mecz ten mógł przyprawić o palpitację serca nie tylko obydwu trenerów, ale i każdą, nawet średnio znającą się na sporcie i postronną osobę. Dziewczyny prowadziły dwukrotnie, najpierw 1-0, później 2-1, jednak chłopcy nie pozwolili na “blamaż”, a nowym bohaterem zostaje Mateusz Szomko, który niemal z końcową syreną zadaje ostateczny cios dziewczynom, tonąc w objęciach kolegów, dając jednocześnie powody do dumy dla Rodziców obecnych na trybunach. Po tym czynie, sympatii w Trepczy raczej nie znajdzie… Dziewczyny porażką straciły szanse na miejsce na podium, jednak swą postawą i walką, a przede wszystkim umiejętnościami wzbudziły podziw wszystkich obecnych w hali sportowej.

Najlepszymi strzelcami podczas turniejów zostali: Dawid Ambicki (Ekoball 2000) – 7 goli oraz Gniewomir Bryk (Solinka Cisna) – 9 goli. Najlepsi bramkarze – Bartosz Hędrzak – MOSiR Brzozów oraz Julka Łabusiewicz (Ekoball). Najlepsi piłkarze – wszyscy uczestnicy turniejów.

Wielki piłkarski rodzinny piknik, wielkie święto futbolu – tak najogólniej można podsumować dwudniowe zmagania dzieci i młodzieży. Radość dzieci z uczestnictwa w zawodach sportowych, jaką fundują nie tylko sobie, ale i swoim najbliższym powoduje, że warto stawiać na sport dziecięcy, warto w niego inwestować. Efekty wymierne przyjdą w odpowiednim czasie…

Turniej współfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego oraz ze środków własnych Fundacji Promocji Sportu Ekoball.

źródło: Ekoball


20-11-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)