REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Rowerzysta wjechał w BMW!

SANOK. Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do kolizji samochodu osobowego z rowerem. Sprawcą był rowerzysta znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu, który jechał nieoświetlonym rowerem, nie zachowując należytej ostrożności.


W miniony wtorek po godz. 18. na skrzyżowaniu ulic Kołłątaja z ul. Szklaną doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. Kierujący rowerem, 34-letni mieszkaniec powiatu sanockiego wjeżdżając od strony ul. Szklanej nie zachował należytej ostrożności i uderzył w jadący prawidłowo samochód BMW, którego kierowcą był 24-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Nikt nie doznał poważniejszych obrażeń. Po zbadaniu trzeźwości uczestników okazało się, że rowerzysta znajduje się w stanie po użyciu alkoholu.

Apelując, zwracamy uwagę na fakt, że kierowcy jednośladów często zapominają o prawidłowym oświetleniu rowerów czy też zakładaniu odblasków. Jest to szczególnie uciążliwe wieczorami, gdyż sprawia, że rowerzysta jest niemal niewidoczny dla jadącego samochodu lub zostaje zauważony w ostatniej chwili.

Policja przypomina. Jesień to czas, gdy na dworze wcześnie zapada zmrok. Będzie to jeszcze bardziej odczuwalne po zmianie czasu z letniego na zimowy. Mrok znacznie pogarsza widoczność na drodze. Dlatego apelujemy do kierujących jednośladami, aby zadbali o oświetlenie swoich pojazdów. Bycie widocznym na drodze znacząco wpływa na zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi.

źródło: KPP Sanok

25-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)