REKLAMA
REKLAMA

Większy kontrakt dla szpitala!

SANOK / PODKARPACIE. Dobra wiadomość dla pacjentów. Przyszłoroczny kontrakt sanockiego szpitala będzie o 1.8 mln zł wyższy niż ten na 2012 rok. Udało się też wynegocjować zapłatę wyższych nadwykonań.


Dostaniemy zwrot na poziomie 63%. To najlepszy wynik w województwie – cieszy się starosta sanocki Sebastian Niżnik, który wraz z dyrektorem sanockiego szpitala są częstymi gośćmi u szefowej podkarpackiego oddziału NFZ. – Podczas ostatnich spotkań udało się zwiększyć kontrakt na kardiologię o 200 tys zł, na naczyniówkę o 500 tys zł, a na ortopedię o 100% w stosunku do roku poprzedniego, łącznie dostaniemy więcej o 1.8 mln zł – dodaje starosta.

Mimo tych pomyślnych informacji, sanocki szpital wciąż ma problem z dwoma oddziałami, które mieszczą się w starym budynku przy ulicy Konarskiego. Projekt przeniesienia neurologii i laryngologii, który składano do programu współpracy transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina, nie został zakwalifikowany do dofinansowania. Teraz władze powiatu wraz z dyrekcją szpitala szukają sposobu na rozwiązanie problemu.


nadesłano: Starostwo Powiatowe

19-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)