REKLAMA
REKLAMA

Większy kontrakt dla szpitala!

SANOK / PODKARPACIE. Dobra wiadomość dla pacjentów. Przyszłoroczny kontrakt sanockiego szpitala będzie o 1.8 mln zł wyższy niż ten na 2012 rok. Udało się też wynegocjować zapłatę wyższych nadwykonań.


Dostaniemy zwrot na poziomie 63%. To najlepszy wynik w województwie – cieszy się starosta sanocki Sebastian Niżnik, który wraz z dyrektorem sanockiego szpitala są częstymi gośćmi u szefowej podkarpackiego oddziału NFZ. – Podczas ostatnich spotkań udało się zwiększyć kontrakt na kardiologię o 200 tys zł, na naczyniówkę o 500 tys zł, a na ortopedię o 100% w stosunku do roku poprzedniego, łącznie dostaniemy więcej o 1.8 mln zł – dodaje starosta.

Mimo tych pomyślnych informacji, sanocki szpital wciąż ma problem z dwoma oddziałami, które mieszczą się w starym budynku przy ulicy Konarskiego. Projekt przeniesienia neurologii i laryngologii, który składano do programu współpracy transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina, nie został zakwalifikowany do dofinansowania. Teraz władze powiatu wraz z dyrekcją szpitala szukają sposobu na rozwiązanie problemu.


nadesłano: Starostwo Powiatowe

19-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)