REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Zielony Rynek otwarty! (VIDEO HD)

SANOK: Zielony Rynek otwarty! (VIDEO HD)

SANOK / PODKARPACIE. Bazar miejski przy ul. Lipińskiego w Sanoku został oficjalnie otwarty po przebudowie. Uroczystość odbyła się 1 grudnia, a towarzyszyła jej inauguracja Tygodnia Mikołajkowego na bazarze.

W sobotnie przedpołudnie zastępca Burmistrza Sanoka – Ziemowit Borowczak, w towarzystwie kilku radnych oficjalnie otworzył obiekt i zaprosił wszystkich do zakupów na targowisku, a także do skorzystania z Tygodnia Mikołajkowego na bazarze. To akcja promująca odnowione targowisko, którą przygotowali kupcy, przy pomocy Urzędu Miasta w Sanoku. Do 6 grudnia handlowcy oferują wiele promocji, rabatów na sprzedawane towary. Akcję zainaugurowano 1 grudnia. Na wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzili bazar czekały słodycze oraz owoce, rozdawane przez „małego” św. Mikołaja.

Prowadzona od zeszłego roku przez Miasto Sanok przebudowa targowiska miejskiego to inwestycja, której celem jest poprawienie warunków handlu w tym miejscu. W jej wyniku powstał nowy, zadaszony obiekt. Do dyspozycji kupców jest tutaj 79 boksów, każdy o powierzchni ok. 11 m kw. z możliwością łączenia ze sobą. Stoiska wyposażone są w instalację elektryczną, zamykane opuszczaną bramą roletową. Alejki między stoiskami wyłożono kostką betonową. W tylnej części placu, również pod zadaszeniem, stanęło 10 stołów handlowych.

Poza obecnie istniejącymi toaletami, powstała dodatkowa toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Główne wejście na obiekt nowego zielonego rynku usytuowane jest od strony ul. Lipińskiego, zaś wjazd dla samochodów dostawczych jest możliwy od strony byłego elewatora zbożowego.

Przebudowa targowiska kosztowała prawie 3 mln zł, z czego ok. 1 mln zł władze miasta pozyskały z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Reszta pochodziła z budżetu miasta.

Jeszcze raz zapraszamy serdecznie do korzystania z bazaru miejskiego w ramach Tygodnia Mikołajkowego, a także po zakończeniu akcji. Kupcy oferują rabaty i promocje.

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

03-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)