REKLAMA
REKLAMA

SP 6 w Sanoku promotorem ekologii!

SANOK. Szkoła Podstawowa nr 6 w Sanoku otrzymała tytuł „Promotor Ekologii” w XIII edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego. Pamiątkowy dylom oraz statuetkę odebrały, 10 lutego 2012 r. podczas uroczystej Gali Laureatów i Wyróżnionych w Warszawie, dyrektor szkoły – Barbara Zdybek oraz szkolny koordynator konkursu – Anna Blecharczyk.

 

Organizatorem Narodowego Konkursu Ekologicznego, odbywającego się pod honorowym patronatem Prezydenta RP, jest Narodowa Rada Ekologiczna, której przewodniczy Anna Komorowska. Podstawowym celem Konkursu jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Ponadto konkurs ma za zadanie wyróżniać podmioty zaangażowane w edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży, społeczności lokalnych, promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego.

Miasto Sanok zdobyło wszelkie możliwe tytuły i nagrody w prawie wszystkich kategoriach konkursu, teraz przyszedł czas na sanockie szkoły. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 6 została nagrodzona za swoją edukację ekologiczną, którą prowadzi od wielu lat. Szkoła stara się edukować nie tylko uczniów, ale także ich rodziny. Czyni to poprzez różnego rodzaju akcje ekologiczne, programy edukacyjne (np. autorski program „Z przyrodą za pan brat”, aktywne uczestnictwo w „Eko Sanok”) wycieczki szkolne, rajdy (np. Wiosenny Rajd Ekologa) konkursy (w tym Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Przyroda w poezji”), warsztaty (m.in. bibułkarskie, plastyczne, z odnawialnych źródeł energii, recyclingowe) szkolenia, spotkania z ciekawymi ludźmi, pikniki ekologiczne, itp.

W placówce funkcjonuje Szkolne Koło LOP „Ekoludki”. Do działań proekologicznych należy zaliczyć także: cykl pogadanek, np. na temat segregacji odpadów; spotkania edukacyjne z dziećmi i ich rodzinami; udział w akcjach: sprzątanie świata, dokarmianie ptaków zimą, zbiórki baterii i puszek aluminiowych, segregacji odpadów, zbiórki pieniędzy na zakup karmy dla bezdomnych zwierząt; a także organizowanie imprez proekologicznych, np. powitanie wiosny z topieniem marzanny, powitanie zimy, szkolne obchody Dnia Ziemi.
Również nauczyciele cały czas dokształcają się w tematyce ekologicznej, biorąc udział w różnorodnych szkoleniach, projektach, konferencjach, warsztatach, a także współpracując na co dzień z wieloma instytucjami, stowarzyszeniami i organizacjami proekologicznymi.

To tylko nieliczne z szerokiego wachlarza szkolnych działań ekologicznych, które zostały docenione i nagrodzone przez komisję konkursową.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

16-02-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)