REKLAMA
REKLAMA

Sprawcy kradzieży skrzynek kościelnych ustaleni

BRZOZÓW. Brzozowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży skrzynek z datkami na prasę w Kościele Parafialnym w Brzozowie. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy tego miasta. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyne przestępstwo, którego wspólnie dopuścili się 28 i 50-latek.

W miniony czwartek kilkanaście minut przed godz. 9 dyżurny brzozowskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie o kradzieży dwóch skrzynek z datkami na prasę w Kościele Parafialnym w Brzozowie. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z wydziału kryminalnego brzozowskiej komendy. Wykonując czynności funkcjonariusze już tego samego dnia ustalili sprawców tej kradzieży.

Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Brzozowa. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że nie było to jedyne przestępstwo, którego wspólnie dopuścili się 28 i 50-latek. Bowiem na ich koncie jest jeszcze kradzież skrzynki z kaplicy szpitalnej w Brzozowie. Dodatkowo okazało się, że starszy z mężczyzn jest sprawcą włamania do kościoła w Malinówce. Wówczas jego łupem padła skarbonka w kształcie aniołka.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do zarzucanego im czynu. Za kradzież kodeks karny przewiduje od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzozów

17-04-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)