REKLAMA
REKLAMA

Sukces sanockich akordeonistów

SANOK. Rewelacyjnie rozpoczęli nowy sezon konkursowy sanoccy akordeoniści – Seweryn Gajda i Rafał Pałacki, uczniowie Andrzeja Smolika.

 

Na odbywającym się w dniach 24-29.09.2012 w Lanciano we Włoszech XXII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Citta di Lanciano” 2012 zdobyli oni 3 nagrody.

Seweryn Gajda, uczestniczący w licznej (20 os.) kategorii do lat 18, okazał się najlepszym jej uczestnikiem, uzyskując imponującą ocenę – 97,76 pkt. na 100 przyznaną przez międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Władimira Zubickiego, wybitnego akordeonisty i kompozytora i zdobywając główne trofeum w tej kategorii – Grand Prix (Premio assoluto).

W tej samej kategorii również znakomicie spisał się Rafał Pałacki, mimo że był jednym z najmłodszych, zdobył 1 nagrodę, także ze świetnym wynikiem 95,10 pkt. na 100 możliwych, a dodatkowo zaprezentował się w kat. rozrywkowej, zdobywając w niej II lokatę (94 pkt. na 100).

Przesłuchania konkursowe odbywały się w pięknej Sali Teatru Miejskiego – Teatro Fenarolli. Seweryn uczestniczył w 2 koncertach, m. in. w Koncercie Galowym z udziałem najlepszych solistów i zespołów zdobywając ogromne uznanie licznie zgromadzonej publiczności, m. in. grupy Polaków ze Śląska przebywającej w Lanciano. Dodatkowo zostało zaproszony w roli „gwiazdy” na Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Rydze na Łotwie w marcu przyszłego roku.

Obaj chłopcy są uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, a na swój sukces zapracowali ciężką wieloletnią pracą pełną wyrzeczeń, nawet w okresie wakacji nie mogli robić przerwy
w edukacji muzycznej.

Ale wspaniałe „złote” puchary, dyplomy, nagrody i uznanie złagodziły im poniesiony trud. Ich piękny sukces jest również wspaniałym akcentem Jubileuszu 40-lecia Szkoły Muzycznej w Sanoku, powstałej 01.09.1972 r.

źródło: PSM Sanok

materiał nadesłany

 

05-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)