REKLAMA
REKLAMA

Sukces sanockich akordeonistów

SANOK. Rewelacyjnie rozpoczęli nowy sezon konkursowy sanoccy akordeoniści – Seweryn Gajda i Rafał Pałacki, uczniowie Andrzeja Smolika.

 

Na odbywającym się w dniach 24-29.09.2012 w Lanciano we Włoszech XXII Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym „Citta di Lanciano” 2012 zdobyli oni 3 nagrody.

Seweryn Gajda, uczestniczący w licznej (20 os.) kategorii do lat 18, okazał się najlepszym jej uczestnikiem, uzyskując imponującą ocenę – 97,76 pkt. na 100 przyznaną przez międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Władimira Zubickiego, wybitnego akordeonisty i kompozytora i zdobywając główne trofeum w tej kategorii – Grand Prix (Premio assoluto).

W tej samej kategorii również znakomicie spisał się Rafał Pałacki, mimo że był jednym z najmłodszych, zdobył 1 nagrodę, także ze świetnym wynikiem 95,10 pkt. na 100 możliwych, a dodatkowo zaprezentował się w kat. rozrywkowej, zdobywając w niej II lokatę (94 pkt. na 100).

Przesłuchania konkursowe odbywały się w pięknej Sali Teatru Miejskiego – Teatro Fenarolli. Seweryn uczestniczył w 2 koncertach, m. in. w Koncercie Galowym z udziałem najlepszych solistów i zespołów zdobywając ogromne uznanie licznie zgromadzonej publiczności, m. in. grupy Polaków ze Śląska przebywającej w Lanciano. Dodatkowo zostało zaproszony w roli „gwiazdy” na Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Rydze na Łotwie w marcu przyszłego roku.

Obaj chłopcy są uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku, a na swój sukces zapracowali ciężką wieloletnią pracą pełną wyrzeczeń, nawet w okresie wakacji nie mogli robić przerwy
w edukacji muzycznej.

Ale wspaniałe „złote” puchary, dyplomy, nagrody i uznanie złagodziły im poniesiony trud. Ich piękny sukces jest również wspaniałym akcentem Jubileuszu 40-lecia Szkoły Muzycznej w Sanoku, powstałej 01.09.1972 r.

źródło: PSM Sanok

materiał nadesłany

 

05-10-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)