REKLAMA
REKLAMA

Sukces XVII Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „Sanok 2012”

SANOK. Nie milkną echa zakończonych niedawno XVII Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych „Sanok 2012” (18-22.04). Organizatorzy – Sanocka Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku – zbierają wciąż liczne gratulacje i podziękowania od  gości  i uczestników, zarówno z kraju jak i zagranicy.

 

Chwalą znakomitą organizację imprezy przy rekordowej ilości 130 uczestników z 7 krajów, gratulują wspaniałej sali koncertowej i całego nowego budynku z salą kameralną, który zrobił na nich ogromne wrażenie, piękne koncerty przy pełnej sali  często nagradzane owacjami na stojąco, podziwiają ogromną listę osób i instytucji wspierających imprezę, dzięki  czemu możliwa była niespotykana w innych imprezach liczba nagród…

Bartosz Głowacki z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej PSM II st. w Sanoku pod dyrekcją Elżbiety Przystasz

Podkreśla to również protokół Jury odczytany przez nestora akordeonistyki polskiej prof. Włodzimierza Lecha Puchnowskiego obchodzącego niedawno swoje 80-lecie: „… Jury ocenia tegoroczne XVII Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe w Sanoku jako wiodące wydarzenie artystyczne w kraju. Dzięki Dyrekcji PSM I i II st. w Sanoku region południowo-wschodniej Polski jest dziś w ramach Unii Europejskiej oraz w kraju ważnym centrum polskiej kultury, promieniującym także na tereny zamieszkałe przez naszych sąsiadów…

Pomyślna realizacja zamierzeń oświatowych, artystycznych i edukacyjnych szkoły muzycznej, dzięki dotacji władz i licznym sponsorom została  ściśle związana  z inauguracją pięknej i funkcjonalnej sali koncertowej o świetnej akustyce, która będzie spełniać funkcje estrady dla ważnych muzycznych przedsięwzięć w całym regionie.

Zwracamy się z prośbą do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej oraz Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej o szczególne wyróżnienie wzorowej w skali kraju Szkoły Muzycznej, jej dyrektora i pracowników oraz kierownictwo Sanockiego Domu Kultury i wszystkich, którzy swą troską i zaangażowaniem przyczyniali się przez 24 lata do sukcesów edukacyjnych i artystycznych tych ważnych ośrodków życia kulturalnego miasta …

Seweryn Gajda

Podkreślić warto też kolejny piękny sukces sanockiej akordeonistyki. Seweryn Gajda potwierdził ogromny rozwój, zdobył I m-ce w najstarszej kategorii średnich szkół muzycznych do 19 lat wraz ze znakomitym Piotrkiem Krzaczkowskim z Lublina, finalistą tegorocznej edycji konkursu „Młody Muzyk Roku” i laureatem II nagrody w Castelfidardo. Obaj pięknie zaprezentowali się na koncercie laureatów w sanockim SDK. Seweryn wraz z Rafałem Pałackim zdobyli też II m-ce w kategorii zespołów do lat 16, zaś Rafał Pałacki – III nagrodę w kat. do 16 lat solo. Wszyscy sanoccy laureaci to uczniowie Andrzeja Smolika.

Grzegorz Miszczyszyn

Znakomicie zaprezentowali się również występujący w koncertach towarzyszących wychowankowie Sanockiej Szkoły Muzycznej – Jacek Hołubowski grający z zespołem Acustic Acrobats, koncertującym po całym świecie, Grzegorz Miszczyszyn – aktualnie kończy Krakowską Akademię Muzyczną i studiuje równocześnie w Akademii Muzycznej w Oslo – finalista konkursu Internetowego, występujący już w Carnegie Hal w Nowym Jorku, Bartosz Głowacki z Royal Academy of Music w Londynie – niedawny zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Internetowego – z orkiestrą kameralną Sanockiej Szkoły Muzycznej pod dyr. Elżbiety Przystasz. Wszyscy nagrodzeni ogromnymi brawami, podobnie jak grający ze skrzypaczką Anną Trólką wychowanek krośnieńskiego ZSM – Maciej Zimka, również wychowanek Andrzeja Smolika. Owacyjnie przyjęto także koncerty gości zagranicznych – Orkiestry Akordeonowej „Consona” z Wilna pod dyrekcją Rity Auksoriūte, duetu Aleksander Dmitriev – Vitaly Dmitriev z Sankt Petersburga, Nikolaja Sevriukowa z Mińska.

Wileńska Orkiestra Akordeonowa

Uczestnicy podziwiali piękny Sanok, część z nich wzięła udział w zwiedzaniu Sanockiego Muzeum Historycznego z Galerią Beksińskiego, podziwiając zarówno nowy obiekt, jak i wspaniałą osobistą prezentację zbiorów muzeum przez dyrektora Wiesława Banacha.

Organizatorzy bardzo dziękują Panu Staroście Sebastianowi Niżnikowi, Burmistrzowi Wojciechowi Blecharczykowi za patronat i wsparcie, dzięki któremu – wspólnymi siłami z licznymi sponsorami – na wszystkie koncerty wstęp był wolny, co z pewnością przełożyło się na rekordowe zainteresowanie.

Organizatorzy
XVIII MSA Sanok 2012

08-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)