REKLAMA
REKLAMA

Święto sanockiej „dwójki” (ZDJĘCIA)

SANOK. 30 maja 2012r.  już po raz kolejny, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku obchodziła swoje święto. Po części oficjalnej, na którą złożyły się: prezentacja sztandaru, odśpiewanie hymnów: państwowego i szkolnego oraz złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową Patronki, uczniowie wzięli udział w zajęciach związanych ze św. Kingą.

 

I tak: klasy I-II obejrzały przygotowaną przez siostrę Irenę Paluch prezentację multimedialną na temat życia patronki, trzecio- i czwartoklasiści wykonali prace plastyczne przedstawiające miejsca, w których bywała, a uczniowie klas najstarszych uczestniczyli w przygotowanym przez Elżbietę Sobolewską w konkursie wiedzy na temat życia św. Kingi.

Dzień Patronki cala społeczność szkolna uczciła udziałem w uroczystej Mszy św., która została odprawiona przez księdza Tomasza Grzywnę w parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego.

Kulminacyjnym punktem dnia był program artystyczny „Nasza Dwójka”, który w tym roku został  zaprezentowany wszystkim uczniom i ich rodzicom w Sanockim Domu Kultury.

Widowisko, oprócz dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników szkoły, obejrzeli też zaproszeni goście: Irena Penar – naczelnik wydziału kultury, kultury fizycznej i Promocji Miasta Sanoka oraz Maria Oberc – radna Miasta Sanoka.

Pani naczelnik  w imieniu władz miasta złożyła całej społeczności szkolnej życzenia z okazji obchodzonego święta gratulując „Dwójce” osiąganych sukcesów.

W przygotowanej – jak zawsze – na wysokim poziomie części artystycznej zaprezentowano pracę szkoły w różnych przejawach i formach.
Widzowie obejrzeli popisy taneczno-gimnastyczne reprezentantów sportu szkolnego, barwne i dynamiczne tańce uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz zabawną i pouczającą inscenizację „Śnieżki” zaprezentowaną przez „świetliczaki”.

W nastrój zadumy i refleksji wprowadził zebranych montaż słowno-muzyczny ilustrowany wymowna prezentacją multimedialną nawiązujący do prowadzonej w szkole edukacji patriotycznej.

Ekologiczną działalność szkoły zaprezentowali czwartoklasiści, którzy w swojej inscenizacji zachęcali do bycia  „Przyjacielem przyrody”.
Miłośnicy królowej nauk spojrzeli na „Dwójkę” z perspektywy roku 2056 pokazując ją jako kuźnię talentów matematycznych. Uzupełniając występ pokazem slajdów „Szkoła i jej uczniowie” zaprezentowali też garść danych – „Dwójka w liczbach”.

Część artystyczną zakończył występ zespołu „Nasza Dwója” w składzie: Aleksander Wileczek, Wojciech Mermer i Bartłomiej Mandzelowski.

 

 

04-06-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)