REKLAMA
REKLAMA

„Szkoła w środowisku wiejskim pełni bardzo ważną rolę” (VIDEO HD)

„Szkoła w środowisku wiejskim pełni bardzo ważną rolę” (VIDEO HD)

NOWOTANIEC / PODKARPACIE. Szkoły w środowisku wiejskim pełnią istotną rolę. Integrują środowisko lokalne oraz kultywują regionalne obyczaje i tradycję. Przykładem takiej działalności mogą być wystawy bożenarodzeniowe, które odbywają się w społecznościach wiejskich od lat. Taką inicjatywę podjęła także szkoła w Nowotańcu.

– Wystawa bożonarodzeniowa na stałe wpisała się w funkcjonowanie naszej szkoły. Jest to swoista tradycja – mówi Joanna Ostrowicka, nauczyciel w Zespole Szkół w Nowotańcu.

Spotkanie odbyło się w Domu Ludowym w Nowotańcu. Towarzyszyły mu długie przygotowania. Nauczyciele, pracownicy szkoły, a przede wszystkim rodzice wykonali wypieki oraz ozdoby świąteczne, a uczniowie stworzyli inscenizację jasełek. Fenomen tego typu wydarzeń w środowiskach wiejskich polega na zainteresowaniu mieszkańców. W bieżącym roku w Nowotańcu wiejska sala pękała w szwach. Można było się naliczyć około 400 osób. Przy tak niewielkim środowisku lokalnym frekwencja może zaskakiwać.

– Szkoła to serce każdej wsi. Nie wyobrażam sobie, że może jej zabraknąć – mówi Henryk Majka, sołtys Nowotańca. – Podczas takich wydarzeń spotykają się całe rodziny. Rodzice, dziadkowie mogą obserwować dzieci, które prezentują swoje talenty. Zwłaszcza w środowiskach wiejskich takie wydarzenia są jak najbardziej potrzebne – dodaje Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko.

W przygotowaniu wydarzenia uczestniczyła ponad setka dzieci z miejscowej szkoły.

Więcej informacji w materiale wideo.

 

17-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)