REKLAMA
REKLAMA

„Szkoła w środowisku wiejskim pełni bardzo ważną rolę” (VIDEO HD)

„Szkoła w środowisku wiejskim pełni bardzo ważną rolę” (VIDEO HD)

NOWOTANIEC / PODKARPACIE. Szkoły w środowisku wiejskim pełnią istotną rolę. Integrują środowisko lokalne oraz kultywują regionalne obyczaje i tradycję. Przykładem takiej działalności mogą być wystawy bożenarodzeniowe, które odbywają się w społecznościach wiejskich od lat. Taką inicjatywę podjęła także szkoła w Nowotańcu.

– Wystawa bożonarodzeniowa na stałe wpisała się w funkcjonowanie naszej szkoły. Jest to swoista tradycja – mówi Joanna Ostrowicka, nauczyciel w Zespole Szkół w Nowotańcu.

Spotkanie odbyło się w Domu Ludowym w Nowotańcu. Towarzyszyły mu długie przygotowania. Nauczyciele, pracownicy szkoły, a przede wszystkim rodzice wykonali wypieki oraz ozdoby świąteczne, a uczniowie stworzyli inscenizację jasełek. Fenomen tego typu wydarzeń w środowiskach wiejskich polega na zainteresowaniu mieszkańców. W bieżącym roku w Nowotańcu wiejska sala pękała w szwach. Można było się naliczyć około 400 osób. Przy tak niewielkim środowisku lokalnym frekwencja może zaskakiwać.

– Szkoła to serce każdej wsi. Nie wyobrażam sobie, że może jej zabraknąć – mówi Henryk Majka, sołtys Nowotańca. – Podczas takich wydarzeń spotykają się całe rodziny. Rodzice, dziadkowie mogą obserwować dzieci, które prezentują swoje talenty. Zwłaszcza w środowiskach wiejskich takie wydarzenia są jak najbardziej potrzebne – dodaje Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko.

W przygotowaniu wydarzenia uczestniczyła ponad setka dzieci z miejscowej szkoły.

Więcej informacji w materiale wideo.

 

17-12-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)