REKLAMA
REKLAMA

Uchronić przed zamarznięciem

Zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów.

Każdego roku Policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu.
To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Co zrobić, aby uchronić człowieka przed zamarznięciem?

Policjanci patrolują miejsca, w których często przebywają bezdomni. Sprawdzają dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, penetrują parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki. W tych działaniach Policja współpracuje z samorządami, ośrodkami pomocy społecznej, organizacjami pozarządowymi, Strażą Miejską, Strażą Ochrony Kolei i Strażą Pożarną.

Funkcjonariusze nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy, dlatego dziękujemy za pomoc osobom, które zawiadamiają Policję o problemie. Codziennie dyżurny sanockiej komendy otrzymuje telefony odnośnie śpiących na przystankach autobusowych, czy leżących na klatkach schodowych ludzi. To dzięki takim zawiadomieniom do tej pory wiele osób uchroniono przed zamarznięciem, a potrzebujących dachu nad głową umieszczono w odpowiednich placówkach.

Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997. O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej.

KPP Sanok

18-01-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)