REKLAMA
przeprosiny Janas Podłogi
REKLAMA

Uczniowe Ekonomika w czołówce szkół w Polsce promujących działania ekologiczne

SANOK. Miło nam poinformować, że  sanocki „ekonomik” znowu uplasował się w krajowej czołówce szkolnych zespołów promujących działania ekologiczne. W tym roku zespół „Green bomb” złożony z uczniów Zespołu Szkół nr 1

pod opieką nauczycielki geografii Małgorzaty Chomiszczak zajął II miejsce w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Drugie życie elektrośmieci”.

W rywalizacji wzięło udział 210 zespołów z całej Polski, w tym ze szkół ponadgimnazjalnych  61. Głównym celem konkursu – organizowanego przez Europejską Platformę Recyklingu S.A. (ERP Polska) przy udziale finansowym ERP Batteries Poland Sp. z o.o. oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – jest promocja prawidłowego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz bateriami.

Konkurs składał się z dwóch etapów ocenianych odrębnie, a punkty uzyskane w drugim etapie liczono podwójnie. W etapie pierwszym uczniowie musieli zrealizować pięć zadań, w tym wypromować działania zespołu w szkole, zbadać lokalny rynek ZSEE i zużytych baterii oraz opracować plan działania dotyczący promocji zbiórki zużytego sprzętu i baterii. Drugi etap to realizacja trzech działań, czyli przeprowadzenie kampanii promocyjnej oraz zbiórka zużytego sprzętu i baterii. Zespół współpracował z wieloma instytucjami na terenie miasta: Urzędem Miasta, Starostwem Powiatowym, Sanockim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej, Samorządowym Przedszkolem Publicznym nr 1, Szkołą Podstawową nr 2 oraz lokalnymi mediami. Efekty działań jurorzy konkursu ocenili na 280,34 punktów na 300 możliwych do zdobycia.

W dniu 6 czerwca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się uroczysta finałowa gala połączona z wręczeniem nagród.

Dyrekcja szkoły i zespół raz jeszcze składają podziękowanie wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w osiągnięciu tak wspaniałego wyniku konkursowego.

30-05-2012

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)